DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentne technologie w domu inteligentny dom RTV

Smart TV dla młodych i starszych

telewizory do Internetu
pinterest

Na pewno jeszcze nie raz przeczytacie artykuł o smart TV ponieważ to gorący temat najbliższych miesięcy. Ceny modeli inteligentnych telewizorów zaczynają się od poziomu „economic” szacowanego na 1200 złotych. Chciałbym przedstawić telewizory tego typu jako coś całkiem odmiennego od zwykłego odbiornika programów telewizyjnych. To okno na świat Internetu w formie niemal takiej samej jak ta komputerowa. Zakup takiego telewizora dla seniora może być niezłym pomysłem ponieważ obsługa sieci w jego przypadku jest dużo prostsza i urozmaicona wieloma poradnikami i podpowiedziami, których nie uświadczycie w komputerze.

Tanie i umiarkowane cenowo opcje smartTV

 

smart TV
pinterest

Grupa ekonomiczna urządzeń RTV z rodzaju telewizorów to nie więcej niż 1200 złotych. W tej cenie możecie nabyć modele Sony KDL, LG oraz Samsunga w opcji smart. Ciekawi mnie podejście niektórych producentów ponieważ Sony w cenie tysiąca złotych prezentuje 22 calowy TV bez full HD. Jej konkurent na rynku, Sharp życzy sobie jedynie 150 złotych więcej za 32 cale z pełnym HD. Nie chcę być katem w tym procesie dlatego pozostawiam wyrok postronnym. Do kwoty 1500 złotych macie potężny wybór modeli najlepszych producentów z Japonii, Stanów i Korei. Są to produkty warte swojej ceny i aż dziw bierze, że ludzie nie kupują telewizorów z opcją smart tylko płacą podobne sumy za modele bez tej opcji. Na chwilę obecną to niewielka strata jednak nie zdziwię się jeżeli w przyszłym roku cyfrowa telewizja naziemna wprowadzi na stałe opcje internetowe. Usługa Internetu połączona z TV to jeszcze większa interaktywność i możliwość uczestniczenia w wielu programach telewizyjnych nie tylko jako bierny widz.

Aplikacje uprzyjemniające korzystanie z sieci w TV

 

inteligentne telewizory
pinterest

Najważniejsza część tego artykuły to aplikacje i możliwości telewizorów z rodzaju „inteligentnych”. Odpowiednie programy umożliwiające działanie w środowisku internetowym to podstawa. Typowa przeglądarka internetowa to coś, czego nie znajdziecie w tanich modelach. Google i jego Chrome wspiera niektóre droższe modele dając potężne możliwości jeśli chodzi o działanie w sieci. Tańsze modele smart TV mają za to znane wszystkim aplikacje takie jak skype do rozmów, smart share, game World czy Ipla. Podstawą modelu smart musi być dobrze działające wifi oraz jak najlepsze możliwości samego ekranu. Duża rozdzielczość, ilość Hz oraz system poprawiający jakość i rozdzielczość treści w sieci będą niezbędne do przyjemnego spędzania czasu w Internecie. Osoba starsza po krótkim instruktażu wnuka czy syna da sobie radę z obsługą większości aplikacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *