DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ inteligentne technologie w domu RTV

Telewizor odstraszy komary i przeniesie na stadion

Wiedziałem, że urządzenia elektroniczne zaczną dostawać coraz więcej funkcji, ale nie spodziewałem się, że aż takich. Telewizory były jednym z najnudniejszych tematów poruszanych na targach elektroniki CES i wszelkich innych imprezach branży IT. Człowiek ziewał i czekał aż pokażą na przykład nowego smartfona z wygiętym ekranem. Teraz główne źródło rozrywki w domu (tak wiem, głównym źródłem rozrywki jest komputer), czyli telewizor otrzymał szereg ciekawych funkcji, które w końcu zaczynają się do czegoś przydawać.

LG pomoże wam z moskitami

moskity
źródło: http://foter.com

Firma LG ma swoją Polską filię i przedstawicieli, którzy dosyć prężnie działają na naszym rynku elektroniki. Kuba Błaszczykowski stał się ich twarzą w reklamach a smartfony określane są mianem innowacyjnych. Jest się z czego cieszyć, zwłaszcza że polski klient ma nowy powód do zadowolenia. Chodzi o technologię Mosquito Away, która jak sama nazwa wskazuje, posłuży do odstraszania owadów. Ma działać na te szczególnie upierdliwe, czyli komary. Jeżeli myślisz, że nasze komary to irytująca plaga, to wybierz się do Australii lub Tajlandii. Tam komary zjedzą Cię już po pierwszym dniu przebywania na świeżym powietrzu. Nowe telewizory firmy LG mają skutecznie odstraszać komary ultradźwiękami niesłyszalnymi dla człowieka. Skąd ja to znam? Ultradźwięki faktycznie mogą być niezwykle irytujące dla owadów, dlatego pomysł nie wydaje się głupi. Jest wręcz genialny w swojej prostocie i przyznam, że chciałbym mieć taki telewizor w swoim mieszkaniu. Jednak nie kupię go, jeżeli cena urządzenia mocno podskoczy w górę.

Tryb kinowy, sportowy i dla gier komputerowych

xbox
źródło: http://foter.com/

Kto z was przestawia tryby obrazu w telewizorze? W ogóle wiecie, czym one są i jakie posiadają funkcje? Służą do modyfikacji kontrastu, podbicia basu a czasem także lepszego dostosowania do ilości klatek obrazu wyświetlanych na sekundę. Podłączając konsolę Playstation lub Xbox do telewizora z trybem dla graczy można polepszyć swoje wrażenia z rozgrywki. Kinomani mogą zrobić to samo podczas oglądania filmów lub seriali dzięki trybowi – kino. Ostatni z pożytecznych trybów, który najlepiej sprawdza się w czasie oglądania meczów to tryb sportowy. Podobno to właśnie ten tryb daje największą różnicę w porównaniu do standardowych ustawień. Jego zadaniem jest przeniesienie nas zarówno dźwiękiem, jak i obrazem na stadion. Robi to poprzez zmianę kolorów na bardziej intensywne oraz modyfikacje dźwięku, która podobno jest bliższa temu, który słyszymy na żywo, będąc na stadionie. Większość telewizorów LCD LED firmy LG posiada te tryby. Monitory również, dlatego warto to przetestować. Piszcie o swoich odczuciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *