DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ RTV

Kino domowe to nie przeżytek! Potwierdzają to targi CES

kino domowe

Posiadanie zewnętrznych głośników do telewizora wcale nie jest popularne ani tym bardziej wymagane by cieszyć się oglądaniem filmów w wysokiej jakości obrazu. Użytkownicy kin domowych potwierdzają, że bez odpowiedniego zestawu głośników 5.1 nie poczujemy się jak na prawdziwym seansie. Muszę przyznać im rację ponieważ nawet najlepsze telewizory LED czy plazmy nie są w stanie pieścić uszu czystym dźwiękiem i wysokim basem. Dźwięk przestrzenny uzyskuje się dzięki zamontowaniu głośników 5.1 lub 7.1, które potrafią całkowicie przenieść do świata filmu. Postanowiłem poruszyć temat zestawów kina domowego ze względu na tegoroczne targi elektroniczne, które pokazują, że w najbliższym czasie będzie to jeden z popularniejszych domowych gadżetów.

 

Zestawy kina domowego za rozsądne pieniądze

zestaw kina domowego

Na samym początku zacznijmy od tego, co już mamy i co nie kosztuje kroci. Trzy firmy – Sony, Philips i Samsung – oferują kino domowe w cenie do 900 złotych. Cena jak najbardziej rozsądna ponieważ uzyskujecie w niej dźwięk przestrzenny wysokiej jakości, dużą moc, odtwarzacz DVD lub Blu-ray oraz estetyczny wygląd zewnętrzny. Po podłączeniu zestawu do telewizora i wyciemnieniu pokoju możecie poczuć się jak w kinie. Wśród tych trzech zestawów najbardziej wyróżnia się Samsung HT-F4500 z odtwarzaczem Blu-ray 3d. W tej cenie niewielu producentów oferuje tak zaawansowany sprzęt od odtwarzania. Bez problemu można także odczytywać w nim filmy oraz pliki multimedialne z pamięci USB.

Przyszłe zestawy dla telewizorów 4K i lepszych

zestaw dla telewizorów 4K

Przyszłość niesie ze sobą telewizory 4K i nawet większe matryce podchodzące pod 6 i 8K. Zestawy kina domowego muszą stać na tym samym poziomie by zadowolić największego kinomana i melomana. Przedstawiony na targach CES 2014 zestaw Panasonic ma współgrać  z najnowszymi technologiami wyświetlania obrazu. Zadbano o to by zestaw nie był tylko gadżetem pod telewizor, ale także każde urządzenie mobilne mogące łączyć się za pomocą wifi i bluetooth. Wiele powiedziano także o technologiach uzyskiwania realistycznego dźwięku bez szumów i cyfrowych modyfikacji. Na papierze wygląda imponująco, jednak najważniejszy będzie główny test konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.