AGD Małe AGD roboty

Multicooker – wielofunkcyjne urządzenie, które ugotuje za Ciebie

Uczestnicy programów Masterchef czy Top Chef nie byliby zachwyceni takim ułatwianiem sobie gotowania o jakim za chwilę powiem. Prawdziwi pasjonaci kuchni wykorzystują przede wszystkim sprawdzoną metodykę przygotowania potraw. A patelnie i garnki są ich najlepszymi przyjaciółmi. Domowa kuchnia to nie profesjonalna restauracja a miejsce gdzie liczy się szybkość, wygoda i oszczędność. W te trzy cechy jak żadne inne urządzenie AGD wpisuje się najnowszy produkt marki Philips – Multicooker.

Multicooker Philips
Multicooker Philips

Czy jedno urządzenie może zastąpić cały sprzęt AGD?

Na pierwszy rzut oka zdaje się, że to niepozorne urządzenie będzie niewystarczające do przygotowania dużych potraw. Wyglądem przypomina frytkownice elektroniczne lub urządzenia do wypiekania chleba. Według producenta jest to pełnoprawny kucharz pozwalający przygotować dowolne potrawy.

Inteligentne programy, w które został wyposażony, pozwalają na stworzenie dwunastu dań. Tak naprawdę można zrobić ich kilkadziesiąt, a nawet kilkaset ponieważ funkcje urządzenia opierają się zarówno na gotowaniu tradycyjnym, jak i na parze czy podgrzewaniu potrawy jak w profesjonalnej restauracji. Urządzenie jest całkiem tanie ponieważ za kwotę 350-500 złotych dostajemy wielofunkcyjnego kucharza. Gdybyście chcieli oddzielnie kupić parowar i profesjonalny garnek do gotowania na pewno zapłacilibyście więcej.

robot kuchenny
źródło: Pinterest

Multicooker Philipsa od strony technicznej

Główną zaletą elektronicznego kucharza jest trwałość komponentów. Wewnętrzny pojemnik przypominający garnek stworzony został z bardzo mocnych i podatnych na podgrzewanie materiałów. Potrawy znajdujące się w nim są zawsze dobrze ugotowane z każdej strony i nie tracą wartości odżywczych nawet mimo długiego czasu przebywania w środku. Pojemność urządzenia ustalono na 5-10 litrów. Tradycyjnie wszystko zależy od modelu. Maksymalna moc to 980 W co w zupełności wystarczy do różnych typów gotowania. Osoby, które lubią dostawać wiele akcesoriów nie zawiodą się ponieważ Multicooker posiada ich naprawdę sporo. Są to plastikowe miarki, łopatki i chochle a także gumowe rękawice chroniące przed poparzeniem przy wyjmowaniu głównego pojemnika. Sam jestem zaskoczony możliwościami tego urządzenia. Jeżeli planujecie jego zakup najlepszym potwierdzeniem jego przydatności będą pozytywne opinie na forach i stronach sklepów z RTV, których z dania na dzień przybywa.

robot kuchenny Phillips
źródło: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *