AGD Małe AGD

AGD pomocne przy świątecznym gotowaniu

agd do kuchni
http://www.pinterest.com/pin/4574037097267698/

W nowoczesnym domu kuchnia przyszłości znacznie ułatwia świąteczne przyrządzanie 12 wigilijnych potraw. Mam dla was krótki spis trzech urządzeń z tak zwanego „małego” AGD, które pomogą przy gotowaniu przed świętami oraz przydadzą się także w ciągu całego roku. Będą to sprzęty przystępne cenowo, które występują w droższych i tańszych modelach. Różnica cenowa między urządzeniami dotyczy głównie dodatkowych funkcji, które można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów.

Mielimy mięso, mak a nawet grzyby do uszek

Nie spodziewaliście się pewnie, że zacznę od maszynki do mielenia. Elektroniczne maszynki to nie do samo co ręczne używane w niejednym polskim domu. Sam miałem okazję nieraz na takiej pracować i wiem jaki to wysiłek dla rąk. Z jednej strony to dobrze dla naszego zdrowia, bo taka praca hartuje i daje pozytywnej energii. Jednak gdy przychodzi czas świąt i trzeba zmielić wiele rzeczy dokładnie i w krótkim czasie nic nie zastąpi elektronicznych maszynek do mielenia. Standardowo mają moc między 550-650 W i kilka różnych średnic otworów. Mniejsze są idealne do mielenia maku do tradycyjnych ciast takich jak makowiec. Większe dziurki przydadzą się do grzybów czy nawet kapusty, która będzie w uszkach i pierogach. Najtańszą maszynkę kupicie już za 199 złotych jednej ze znanych firm AGD.

Jajowar nie tylko na wielkanoc

gadżety agd
http://www.carmena2.vot.pl/FOTKI/SKLEPOWEZDJECIA/827099.jpg

Koniec gotowania jajek. Znacznie łatwiejszym sposobem ich przyrządzenia na twardo jest użycie czasowego jajowaru elektronicznego. Twardość jajek jest monitorowana przez czujniki. W momencie zakończenia pracy dostajemy sygnał dźwiękowy. Ludzie, którzy kupili jajowar podkreślają, że dzięki niemu gotowanie jajek stało się czynnością prostą i mało angażującą. Mogą zająć się innymi rzeczami i nie zawracać sobie głowy pilnowaniem jajek. Niezbędny sprzęt na święta organizowane dla dużej rodziny. Nie ma znaczenia czy jest to Wielkanoc czy Boże Narodzenie. W przypadku obu świąt jajka są podstawą.

Przeczytaj koniecznie:  Ciśnieniowy, automatyczny ekspres do kawy - opis produktu marki Phillips

Elektroniczny grill lub mikrofalówka z funkcją grillowania

AGD do kuchni
http://www.pinterest.com/pin/483855553686883997/

W okresie świątecznym zjadamy znacznie więcej mięsa niż zwykle. W naszej zimowej diecie pojawia się wiele ryb. Ich przyrządzenie nie jest łatwe. Idąc na łatwiznę, czyli smażąc na patelni tracimy sporo wartości i podnosimy jej kaloryczność olejem. Zamiast tego można wykorzystać grillowanie do szybszego przyrządzenia większych kawałków dowolnego gatunku ryb. Do wyboru macie elektryczne małe grille kuchenne lub mikrofalówkę z funkcją grilla. Pierwsze urządzenie jest lepsze jeżeli chodzi o twardsze ryby a także wszelkiego rodzaju inne mięsa. Mikrofalówka posiadająca odpowiednią funkcję ma przewagę w przypadku ryb bardziej wodnistych z delikatnym rozpadającym się mięsem. Wtedy wystarczy położyć ją na talerz i nie martwić się, że rozpadnie się na ruszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *