Małe AGD

Ekologiczny toster

Producenci popadając w szaleństwo ekologiczności wprowadzają na rynek coraz szerszą gamę produktów ekologicznych. Nikogo nie dziwią powszechnie już dostępne ekologiczne lodówki, żarówki, czy nawet suszarki. Jak się ostatnio dowiedziałem bój o dobro matki ziemi prowadzony jest również na froncie tosterów. Przykładem takiej awangardy w ekologii jest toster: KENWOOD METALICS TOSTER TTM144.

Ekologiczny Kenwood Metalics Toster TTM144.

Toster ten oprócz klasycznych funkcji rozmrażania czy podgrzewania bułeczek posiada rozwiązanie ECO, pozwalające na podgrzewanie tylko jednego otworu. Funkcja ta, nieistotna z punktu widzenia łasuchów spożywających parzyste ilości bułeczek, może pozwolić na zaoszczędzenie energii wszystkim, którym zdarza się spożywać pieczywo w ilości nieparzystej. Oprócz rozwiązania nazwanego funkcją ECO, toster posiada także opcję Peek&View pozwalającą na kontrolę przyrumienienia bez potrzeby kasowania wybranego programu przypiekania.

Za możliwość „ekologicznej: produkcji tostów musimy zapłacić około 340 złotych. Toster KENWOOD METALICS TTM144 wydaje się całkiem udanym produktem, jednak z mojej perspektywy zupełnym nieporozumieniem jest reklamowanie tosterów jako ekologicznych. Bowiem jeżeli mówimy o ekologii, to marnowanie prądu na podgrzewanie bułeczek samo w sobie jest nie ekologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.