Ogrzewanie i klimatyzacja

Stała cena za prąd przez całą dobę

RWE – jedna z największych firm energetycznych w Europie – dla gospodarstw domowych poza Warszawą proponuje produkty standardowe: taryfę Najprostsza dla Ciebie oraz taryfę Najprostsza Dzień i Noc. „Cena, kilowatogodziny, zagmatwany cykl rozliczeniowy?” – pomyślisz. Nic bardziej mylnego! RWE pomyślało za swoich klientów, więc nie ma powodów do zmartwień.

Wygodne rozliczenie za pobór energii i jasny taryfikator opłat
Wygodne rozliczenie za pobór energii i jasny taryfikator opłat

Taryfa Najprostsza dla Ciebie to najpopularniejsza taryfa dla gospodarstw domowych. W tej taryfie przez całą dobę obowiązuje stała cena energii elektrycznej. Jeśli zużywasz energię w różnych cyklach doby, taryfa Najprostsza dla Ciebie będzie najlepszym wyborem. Cena kWh wynosi 0,3397 zł (0,2762 zł netto). Obok opłaty za energię elektryczną pobierana jest również opłata za obsługę rozliczenia, która zależy od wyboru cyklu rozliczeniowego. Ceny opłat handlowych w zależności od indywidualnych preferencji dotyczących cyklu rozliczeniowego dostępne są tutaj: cena kWh 

Oryginalna lampka nocna w sypialni
Oryginalna lampka nocna w sypialni

Taryfa Najprostsza Dzień i Noc to dwie stawki w zależności od pory dnia, które umożliwiają rozliczanie zużytej energii w dwóch strefach czasowych. Rozliczenie za energię odbywa się z podziałem na strefy:

  • dzienną – obowiązuje w godzinach 6:00 – 13:00; 15:00 – 22:00 (droższa),
  • nocną – obowiązuje w godzinach 22:00 – 6:00; 13:00 – 15:00 (tańsza).

W porze dziennej cena kilowatogodziny wynosi 0,3601 zł (0,2928 zł netto), natomiast w porze nocnej – 0,3188 zł (0,2592 zł netto). Taryfa Najprostsza Dzień i Noc jest opłacalna, gdy prowadzisz nocny tryb życia, posiadasz bojlery do podgrzewania wody lub piece akumulacyjne. Oprócz kosztów za pobór energii pobierana jest również opłata za obsługę rozliczenia, której wysokość zależy od wybranego cyklu rozliczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.