inteligentny dom

Nowoczesny dom to szybki internet

Inteligentny dom to nowoczesna nieruchomość, która jest wyposażona w wybrany system zarządzania. Wykorzystując najnowsze technologie pozwala on na podniesienie komfortu życia mieszkańców i ekonomiczną eksploatację budynku. Zintegrowane instalacje całych układów sprzętów ograniczają do minimum konieczność sterowania nimi przez człowieka.

Elementami nowoczesnego domu jest szybki i niezawodny internet, który umożliwia zdalne zarządzanie wieloma urządzeniami odpowiedzialnymi za ogrzewanie czy zużycie wody. Postępujący proces cyfryzacji sprawia, że dostęp do sieci stał się jednym z praw człowieka. Szerokopasmowy internet znacznie ułatwia instalację telewizji i telefonii.

Spis treści

Kilka słów o światłowodowach

Przewody światłowodowe zrewolucjonizowały rynek telekomunikacyjny. Ich atrakcyjność wynika z możliwości wyjątkowo szybkiego przekazywania danych. Tradycyjne okablowanie koncentryczne czy miedziane stopniowo wychodzi z użycia na rzecz światłowodów, które umożliwiają nieograniczone korzystanie z internetu i przesyłanie danych w bardzo wysokiej jakości.

Sieć światłowodowa charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, która jest niezbędna do zaspokojenia obecnego zapotrzebowania rynku na łącza internetowe. Właściwe okablowanie budynków nowoczesnymi przewodami jest warunkiem optymalnej prędkości transmisji, która pozwoli użytkownikom sieci w pełni korzystać z jej zasobów.

Oferta Wartel

Jak doprowadzić światłowód do domu?

Infrastruktura światłowodowa ma ogromny potencjał i warto rozważyć doprowadzenie tego rodzaju okablowania do swojego domu. Jednym ze sposobów instalacji w mieszkaniu odpowiednich kabli jest technologia FTTH. Gdy infrastruktura jest odpowiednio przygotowana, samo podłączenie kolejnych odbiorców nie jest skomplikowane.

Zbudowanie sieci światłowodowej jest opłacalne zarówno dla dostawcy internetu jak i jego użytkowników. Montaż polega na doprowadzeniu do domu lub mieszkania przewodu światłowodowego podłączanego do gniazda optycznego. Finalne rozwiązanie jest efektywne i gwarantuje bezawaryjną transmisję o dużej szybkości.

Firma Wartel – sprawdzony instalator światłowodów

Nasi odpowiednio przygotowani technicy na życzenie klienta przeprowadzają zintegrowane działania mające na celu szybki i jak najmniej inwazyjny montaż. Od początku działalności firmy doskonalimy technikę spawania i pomiarów światłowodów. Zapewniamy wysoki standard obsługi oraz zaawansowane wsparcie techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *