DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki

Internet dla domu jednorodzinnego i w bloku

internet stacjonarny
źródło: Pinterest

Oferty Internetu dla klientów prywatnych w dalszym ciągu dzieli duża różnica jeśli chodzi o rodzaj odbieranego sygnału. Radiówka o podobnym transferze do światłowodów czy najzwyklejszego kabla jest o wiele droższa. Oczywiście pojawiły się także oferty LTE „super, mega, ultra i ekstra” szybkiego Internetu dla każdego. Niestety zapominamy o tym, że nie wszędzie taka sieć będzie działać stabilnie lub w ogóle znajdzie jakikolwiek sygnał. Na upartego można znaleźć całkiem niezłe oferty radiówki, a tym bardziej stacjonarnego Internetu dla domu.

Coraz wyższy transfer za te same pieniądze

Jeżeli mieszkasz w bloku lub domu jednorodzinnym posiadającym kabel telefoniczny jesteś szczęściarzem. Już teraz możesz szykować się na wybór idealnej dla ciebie oferty. Weźmy na przykład Internet stacjonarny w Orange będący dobrym przykładem na to, jak plasują się ceny transferów. Za 10 MB/s płacisz około 50 złotych, co jest bardzo standardową stawką. Praktycznie z tą szybkością sieci nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych jeśli chodzi o transfer plików. Jeden GB filmu to około 26 minut pobierania, co w dzisiejszych czasach jest niezłym wynikiem. Oferta sieci Orange idzie dalej w górę udostępniając 20, 40 a nawet 80 MB/s. Za najwyższą prędkość pobierania przy umowie bez dodatków zapłacicie 80 złotych, co jest kwotą niezwykle atrakcyjną. Użytkownicy sieci radiowych mogą o niej pomarzyć, chyba, że mieszkają w dużym mieście w centrum gdzie zasięg LTE jest najlepszy.

Nie daj się oszukać sprawdzaj mapy zasięgu

internet stacjonarny
źródło: Pinterest

Osoby mieszkające na wsi oraz wszyscy, którzy nie posiadają kabla telefonicznego powinny uważać na oferty Internetu radiowego. Firm świadczących usługi sieciowe w zakresie sieci radiowej znacznie się namnożyło. Taką działalność może założyć każdy mający odpowiednie fundusze. Nie zawsze jest tak, że mało znana firma jest gorsza od dużej sieci. Oferowany bardzo często Internet LTE dostępny jest tylko w dużych sieciach komórkowych. Jego możliwości są bardzo wysokie, a ceny niskie. Niestety mapy zasięgu obejmują jedynie duże miasta. Jeżeli w takim nie mieszkasz – zapomnij o nim jak najszybciej. Dobra radiówka osiągnie od 3 do 10 MB/s. Nie jest to powalająca prędkość i nie może równać się z kablem. Jednak przy odpowiednim usługodawcy sygnału będzie bardzo solidna i nie sprawi problemów. Anteny oferowane przez takie firmy mają niezły zasięg, co zapewnia trwałość usługi.

Przeczytaj koniecznie:  Wymiana okien i drzwi dla niższych rachunków za ogrzewanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *