AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu inteligentne technologie w domu inteligentny dom poradniki pralki

Pralka przyszłości od Samsunga

pralka samsung sterowana przez telefon

Nie tak dawno do sklepów RTV i AGD w całej Polsce trafiły ultranowoczesne pralki Samsunga. Ich cena jest nieosiągalna dla ekonomicznych użytkowników ponieważ przekraczają normę niemal dwukrotnie. Oprócz przedstawienia tych najnowszych cudów gospodarstwa domowego powiem kilka słów na temat starszych generacji pralek, które mają podobną cenę. Pytanie brzmi, czy potrzebujemy drogiej nowej technologii czy może aktualna oferta w zupełności nam wystarczy?


Samsung Crystal Blue w dwóch wersjach

pralka Samsung Crystal Blue

Pierwsza tańsza wersja modelu CB kosztuje 3999 złotych, zaś droższa 5999 złotych. To słowem wstępu dla wszystkich, którzy chcieli wiedzieć, czy mogą sobie na nie pozwolić od ręki. Trzeba przyznać, że ceny są jak za przyzwoity używany motocykl lub nowy skuter. Oba modele posiadają duży wyświetlacz mający 5 cali, który może być w pełni programowany za pomocą smartfona. Klasa energetyczna obu urządzeń to potrójne A, czyli najwyższa jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest technologia bąbelkowa, która w pralkach Samsunga ma zapewnić jeszcze lepszą skuteczność prania zwłaszcza mocno zaschniętych plam na ubraniach. Najważniejszą rzeczą dla nowoczesnego domu jest to, że pralki Crystal Blue wyglądają genialnie i bardzo nowocześnie. Widać, że nad ich projektem pracował specjalista a wykonanie nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do jakości. Żeby w pełni opisać możliwości tego urządzenia trzeba zagłębić się w instrukcję ponieważ jest ich kilkadziesiąt.

Nowoczesna konkurencja od Hotpoint-Ariston

Poszukując na rynku drugiej równie nowoczesnej pralki trafiłem na całkiem świeży model marki Hotpoint-Ariston. Posiada tę samą klasę energetyczną, co wyżej opisany Samsung, a także wiele technologii pobocznych pomagających w praniu. Jej koszt to 2300 złotych, co daje sporą oszczędność. Wybrałem ją ponieważ jest jedną z bardziej nowoczesnych pod kątem wyglądu pralek na rynku. Można więc rzec, że jest to pralka dla nowoczesnego gadżeciarza, który chce mieć oryginalne mieszkanie, a także jego elektronikę.

pralka Hotpoint Ariston

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.