AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu inteligentne technologie w domu Małe AGD zdrowy dom

Oszczędny sprzęt AGD do sprzątania i kuchni

ekologiczny zlewozmywak

Urządzenia RTV powoli biją na głowę sprzęt z grupy AGD pod kątem zużycia energii. Jedynie lodówki reprezentują poziom „ultra” jeśli chodzi o bardzo małe zużycie energii. Sytuacja niedługo może się zmienić i dotychczas „prądożerne” urządzenia dla domu zaczną być ekologiczne. Już teraz dostępnych jest kilka typów urządzeń do sprzątania oraz higieny uznawanych za bardzo oszczędne energetycznie. Na pierwszym miejscu wśród nowości są odkurzacze Philipsa, które zdefiniują całkiem nowe parametry pracy.

 

Eko odkurzacze Philips i nowe rozporządzenia UE

Zacznijmy od rozporządzeń Unii Europejskiej co do parametrów odkurzaczy. Zmiany w prawie dotyczą nowego określania parametrów urządzenia takich jak wskaźnik zbierania kurzu oraz zużycie energii elektrycznej. Dawniej była to moc silnika oraz „ssanie” lub moc pochłaniająca. Tak naprawdę stare parametry nigdy nie mówiły za wiele. Można było kupić niskiej jakości odkurzacz o mocy 3000 Wat za grosze i genialny sprzęt za większe pieniądze o mocy 2000 Wat. To pokazało, że moc ma niewielkie znaczenie w kwestii jakości wykonania, technologii oraz samej pracy. Teraz każdy kupujący dostanie dokładną procentową rozpiskę tego, ile kurzu pochłania odkurzacz na podłogach twardych czy dywanach.

nowoczesny odkurzacz

Odkurzacze przygotowane przez markę Philips już teraz wpisują się w nowe rozporządzenia europejskie. Firma przyłożyła się do nowych modeli workowych i bezrowkowych odkurzaczy tworząc dobrze sprzątające każdą powierzchnię urządzenia o niskim zużyciu prądu. Ich nazwa robocza to Performance Pro, a ceny oscylują wokół 700-900 złotych. Taka jest cena oszczędzania na energii elektrycznej oraz lepszego sprzątania.

Najoszczędniejszy kombiwar także od Philipsa

oszczędny kombiwar

Na temat urządzenia do gotowania Multicooker miałem okazję pisać kilka miesięcy temu. Jego popularność od tamtej pory znacznie wzrosła. Myślałem, że konkurencja szybko podłapie pomysł i niedługo po jego premierze pojawią się urządzenia do gotowania marek takich jak Bosch, Zelmer czy Electrolux. Nic bardziej mylnego, nikt z potentatów rynku AGD nie tknął tego projektu nawet palcem. Oznacza to, że urządzenie Philipsa jest samozwańczym władcą rynku i nawet tańsze odpowiedniki nie mogą się z nim równać. Oprócz tego, że jest to sprzęt markowy i bardzo uniwersalny trzeba dodać, że jest także najoszczędniejszy na rynku. Moc maksymalna z jakiej korzysta to 980 W, czyli jakieś 300-500 W mniej niż konkurencja!

Przeczytaj koniecznie:  Tanie meble z portali aukcyjnych – na których nie warto oszczędzać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *