inteligentne technologie w domu Łazienka

Nowe technologie w kabinach prysznicowych

https://www.pinterest.com/pin/27866091420798292/
https://www.pinterest.com/pin/27866091420798292/

Branie kąpieli w wannie zawsze było uważane za wysoki luksus i przyjemność. Od czasów kabin prysznicowych spadła sprzedaż wanien oraz obniżył się czas, który spędzamy podczas mycia. Natrysk wody od góry znacznie szybciej myje i pozwala w wygodny sposób dokładnie spłukać się po namydleniu. Prysznice mają prostą budowę, w której niewiele można zmienić. Tak przynajmniej sądzi każdy posiadacz tego łazienkowego elementu. Okazuje się, że firmy z branży armatury łazienkowe mają pomysły na udoskonalenie tego nieskomplikowanego projektu.

Koło wprowadza swoje innowacje

Gdy czytam o nowościach jakie wprowadziła marka Koło w swoich nowych prysznicach dociera do mnie, że wiele rzeczy było do poprawy. Zacieki na ściankach oraz brud gromadzący się w najmniejszych zakamarkach profili. Eliminacja tych dwóch problemów przybliża nas do stworzenia idealnej kabiny prysznicowej.

Pierwszym innowacyjnym rozwiązaniem jest zastąpienie prowadnic łożyskowych magnetycznymi. Dobrze myślicie to magnesy neodymowe tak popularne w testach internetowych i programach popularnonaukowych. Jedynie górna część kabiny posiada łożyska, które zostały lepiej zabezpieczone przed wilgocią, grzybem i kamieniem. To proste rozwiązanie eliminuje problem zacieków na dobre zmniejszając tym samym nasze zaangażowanie w dokładnie czyszczenie kabiny. Drugim elementem jest specjalna powłoka szkła zwana Relefx. To dzięki niej nie powstają zacieki. Samo szkło nie jest już niebezpiecznym tanim elementem, który budził grozę wśród rodziców małych dzieci. Nawet fizyczne uderzenia nie spowodują zniszczenia grubej na 6mm hartowanej szyby. Oprócz tego posiada znaną z samochodów kruchość, która w czasie rozpadania nie tworzy ostrych elementów.

https://www.pinterest.com/pin/217439488235324479/
https://www.pinterest.com/pin/217439488235324479/

Inne funkcje nowoczesnego prysznica

Kabiny powyżej 1100 złotych otwierają przed nami nowe możliwości (a raczej przyjemności) z codziennej higieny. Elektroniczny panel sterowania pozwala zarządzać radiem, masażem czy funkcjami słuchawki prysznicowej. I to nie jest żadne zaskoczenie ponieważ te wszystkie funkcje dostępne są od lat w tej półce cenowej. Hydromasaż stał się luksusem dostępnym w domach. Z bardziej przydatnych funkcji kabin w tej cenie muszę wymienić wentylację i oświetlenie. Dwa integralne elementy nowoczesnej kabiny, które pozwalają odprowadzić nadmiar pary wodnej oraz oświetlić kabinę bez ingerencji światła zewnętrznego. Funkcje słuchawki prysznicowej także uważam za przydatne zwłaszcza przy myciu głowy oraz szybkich prysznicach odświeżających. Można oszczędzić trochę wody i bardziej komfortowo umyć się w zależności od sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.