AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu inteligentne technologie w domu inteligentny dom kuchnie i kuchenki

Inteligentny piekarnik ze zmysłem do gotowania

Inteligentne urządzenia elektroniczne bardzo się od siebie różnią. Każdy sprzęt AGD nazwany skrótem „smart” reprezentuje inny rodzaj funkcji ułatwiających życie. Weźmy na przykład lodówki, które oszczędzają prąd w momencie gdy ułożycie produkty spożywcze na wyznaczonych półkach. Podobną funkcję stworzyła firma Whirlpool w swoim nowoczesnym piekarniku z linii produktów szósty zmysł.

inteligentny piekarnik

Na czym polega technologia szósty zmysł?

Nazwa produktów do zabudowy odnosząca się do szóstego zmysłu nie jest przypadkowa. Producent projektując urządzenia agd z tej linii chciał podkreślić ich inteligentne funkcje, które działają same z siebie i dostosowują się do potrzeb konsumenta. Przykład wcześniej opisanej chłodziarko-zamrażarki, która monitoruje temperaturę oraz zużywa mniej energii w momencie, gdy produkty znajdują się na jednej półce, jest jednym z wielu opisujących tą gamę produktów. Producent starał się jak najbardziej ułatwić życie wszystkim domownikom oraz dostosować urządzenia pod kątem dzisiejszych standardów ekologicznych zarówno w zużyciu prądu, jak i materiałów, z których się składają.

Profesjonalny piekarnik Whirlpool dla domu

inteligentny piekarnik
Inteligentny piekarnik 6-ty zmysł marki Whirlpool

Rewolucja, którą stara się przedstawić Whirlpool czyli pomysłodawca technologii szóstego zmysłu jest prosta. Wykorzystując wszystkie trzy półki piekarnika możemy przygotować trzy różne dania o całkowicie innych wymaganiach jeśli chodzi o temperaturę pieczenia. O tym, jak działa technologia rozłożenia ciepła na powierzchnię piekarnika nie będę opowiadał ponieważ to czysta fizyka i chemia w jednym. Interesuje was pewnie jak to się dzieje, że zapachy z dwóch lub trzech całkowicie różnych dań nie mieszają się i nie psują ostatecznego efektu? Producent postawił na technologię cyrkulacji powietrza na każdej półce z osobna. Oznacza to, że zapachy z jednej półki utrzymują się tylko i wyłącznie na swoim poziomie. Oprócz wygody, jaką daje przyrządzanie do trzech potraw w tym samym czasie zostaje jeszcze kwestia ekonomiczna ponieważ przy jednoczesnym gotowaniu rachunki są o wiele niższe.

Który model 6-tego zmysłu wybrać?

inteligentne AGD
źródło: Pinterest

Dostępny w sklepach firmowych piekarnik Whirlpool oferowany jest w dziewięciu wersjach. Wśród tych urządzeń znajdują się pełnoprawne piekarniki posiadające od 12 do 15 funkcji oraz hybryda połączona z mikrofalówką gotującą na parze. Tylko piekarniki o 12 funkcjach i więcej posiadają technologię Cook3 odpowiedzialną za gotowanie trzech różnych potraw za jednym razem. Aby wybrać odpowiedni model najlepiej wejść na stronę produktu – piekarnik 6-ty zmysł Whirlpool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *