AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ kuchnie i kuchenki lodówki Małe AGD poradniki

AGD do zabudowy, czyli nowoczesna kuchnia

agd do zabudowy
źródło: Pinterest

Nowoczesna kuchnia jest miejscem stworzonym według jednego schematu. Meble stanowią podstawę dla zabudowy AGD oraz mają za zadanie być jak najbardziej funkcjonalne. Wysuwane szafki czy fronty, na których zastosowano technologię ergonomicznych półek, są w takiej kuchni na porządku dziennym. Sprzęt elektroniczny, do którego zaliczymy lodówkę, zmywarkę, kuchenkę, a także okap komponują się z meblami w jednej powierzchni użytkowej. Jedyne, co może zakłócić tę harmonię to małe AGD. Tak przynajmniej było dopóki producenci nie opracowali nowoczesnych kuchenek mikrofalowych oraz ekspresów do zabudowy.

Mikrofalówka, która zastąpi niejeden piekarnik

kuchenka mikrofalowa do zabudowy
źródło: Pinterest

Wolno stojąca kuchenka mikrofalowa nie wygląda atrakcyjnie. Gdyby jednak wpasować ją w powierzchnię do zabudowy, jej wartość wizualna oraz funkcjonalność rosną. Standardowe mikrofalówki nie nadają się do takich zabiegów. Posiadają wloty powietrza na bocznej części obudowy, które nie powinny być zakrywane. Nic nie stoi na przeszkodzie by kupić kuchenkę mikrofalową do zabudowy dedykowaną do kuchni o jednolitej strukturze i rozmieszczeniu mebli i agd. Takie kuchenki dostępne są w sieciach sklepów RTV i AGD jednak nie ma ich zbyt wiele. Przodującym producentem jest Whirlpool ze swoją  sześciofunkcyjną kuchenką, która jest również pełnoprawnym piekarnikiem i grillem. Przy zakupie takiego urządzenia dobrze rozważcie, czy potrzebujecie oddzielnego piekarnika, czy też kuchenki z piekarnikiem.

kuchenka mikrofalowa do zabudowy
kuchenka mikrofalowa do zabudowy marki Whirlpool

Ekspres do kawy również w formie zabudowy

ekspres do zabudowy
źródło: Pinterest

Drugim produktem, który mogę polecić jest ekspres do zabudowy, również marki Whirlpool. Polecam go ze względu na bardzo niską cenę w porównaniu z konkurencją. Za około tysiąc złotych dostajecie ekspres o ciśnieniu 15 barów i i 1000 W mocy przy standardowych rozmiarach. Kolejny na liście jest ekspres marki Hotpoint-Ariston za ponad trzy tysiące. Ogromna różnica cenowa, która dla domatora i pasjonata kawy ma niebagatelne znaczenie. Wybór tańszego rozwiązania wcale nie będzie gorszy ponieważ tego typu ekspresy nie zużywają się w ciągu kilku tygodni. Dla osoby planującej nowoczesną kuchnię takie rozwiązanie będzie znacznie tańsze i wygodniejsze niż zakup urządzenia zewnętrznego w bardzo podobnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *