akcesoria ogrodowe Dekoracje OGRÓD

Nowoczesna fontanna

FontannaSzklana kula, motyw przewodni nowoczesnych fontann ogrodowych, stała się modnym detalem we współczesnej architekturze ogrodowej. Szklana kula, a może oryginalny kształt słupa wody? Taka fontanna pasuje do geometrycznych ogrodów. Fontanny w ogrodach utrzymanych w geometrycznym, oszczędnym lub nowoczesnym stylu powinny mieć również prosty, lecz wyrafinowany kształt.

Fontanna w ogrodzie

Zwolenników minimalistycznego, wodnego detalu z pewnością zainteresuje pomysł na oryginalną fontannę wśród roślin. Dobrze, jeśli w podobnym charakterze utrzymana jest architektura domu, na przykład ma duże tafle okien i prostą, nowoczesną bryłę budynku, a meble ogrodowe są wykonane z metalu i szkła.

Fontanna
Fontanna w kształcie kuli; źródło: chronos.com.pl.

Fontanna w kształcie szklanej kuli obracającej się pod wpływem ciśnienia wody umieszczona w płytkiej, prostej misie z ceramiki lub metalu z pewnością będzie głównym elementem dekoracyjnym małych ogródków przy segmentach. Od razu zwraca uwagę, zwłaszcza w słoneczne dni, gdy promienie słoneczne załamują się na szkle. Warto ją więc usytuować w eksponowanym miejscu, na przykład na tle ciemnozielonego żywopłotu z cisów, żywotników, w otoczeniu wypielęgnowanej, kolorowej rabaty bylinowej w reprezentacyjnej części ogródka lub centralnie w pobliżu lub zaraz przy kąciku wypoczynkowym.

Aby taka nowoczesna fontanna była prawdziwą ozdobą naszego ogrodu, powinniśmy stale pilnować, by woda w niej była idealnie czysta, niezagoniona. Pompa musi być zatem wyposażona w wydajny i sprawny filtr wysokiej jakości.