akcesoria ogrodowe OGRÓD

W dziecięcym świecie

HuśtawkaStwórz w ogrodzie idealne miejsce do zabawy dla twoich pociech. Zabawy na świeżym powietrzu to najlepsza i najzdrowsza forma wypoczynku dla naszych dzieci. Projektując ogród, warto pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca na kącik, w którym będą chętnie spędzać czas. Może się w nim znaleźć piaskownica, huśtawka lub trampolina – coś, co zachęci ich do aktywnego wypoczynku i sprawi radość.

Zabawy w ogrodzie

Trampolina
Trampolina w ogrodzie

Bez względu na to, czy będziemy wykonywać sami wyżej wymienione akcesoria, czy zdecydujemy się na gotowe produkty ze sklepu, zasada jest jedna – musi być bezpiecznie. Kupując gotowe produkty, zwróćmy uwagę na to, czy mają atest. Jeśli zamierzamy sami wykonać piaskownicę lub huśtawkę z drewna, należy je dobrze wyszlifować tak, by nie miały drzazg. Najlepiej, gdy ogrodowy plac zabaw będzie położony jak najdalej od ulicy i widoczny z okna, tarasu czy innego miejsca, z którego będziemy mogli obserwować dzieci. Gotowe akcesoria do zabawy dostarczą dzieciom wiele frajdy. Wybierz najlepsze do twojego ogrodu!

  1. Plac zabaw
    Plac zabaw dla dzieci

    Piaskownica – miejsce na budowanie zamków i pieczenie „piaskowych babek”. Świetne miejsce dla maluchów i przedszkolaków, dziewczynek i chłopców.

  2. Basen – niezastąpiony podczas letnich upałów. Pamiętajmy, że sam basen to nie wszystko. Trzeba pomyśleć o innych akcesoriach, np. pompie, filtrze, schodkach do wchodzenia.
  3. Trampolina – idealne urządzenie dla maluchów pełnych energii. Najbezpieczniejsze są te, które mają w komplecie siatkę zabezpieczającą.
  4. Huśtawki – warto inwestować w huśtawki, które posłużą dzieciom nie tylko przez jeden sezon, ale „rosną” razem z dzieckiem.
  5. Gotowe place zabaw – istny raj dla dzieci. Składają się ze zjeżdżalni, huśtawki oraz piaskownicy. Można dopasować do nich jeszcze inne akcesoria, np. linę wspinaczkową.

Ogród nie musi być tylko oazą dla dorosłych, którzy odpoczywają w altanie albo na leżaku. Może być także atrakcyjnym miejscem zabaw dla najmłodszych.