ogrody i trawniki werandy i balkony zieleń na parapecie

Rośliny doniczkowe dla leniuchów: aksamitki

Pięknie jest wstać sobie rano, zjeść pyszne śniadanko a potem do obiadu i po obiedzie pielęgnować cudną roślinność w swoim przydomowym ogródku. Niestety nie każdy jest szczęśliwym emerytem wielu z nas chce mieć ładny ogródek, w którym nie trzeba kiwnąć palcem częściej niż czasami w weekend.

kwiaty doniczkowe-aksamitki

Source: veseys.com via Maria on Pinterest

 

Wszystkim zapracowanym tudzież leniuchom, którzy chcą, aby z ich ogrodowych doniczek same wyrastały kolorowe kwiaty, polecam posiać najbardziej banalne na świecie aksamitki. Można je kupić w nasionkach i wysiać około maja albo kupić gotowe sadzonki w byle hipermarkecie. Aksamitki można siać i sadzić zarówno w doniczkach jak i na każdym kawałku ziemi, choć oczywiście najlepiej rosną w słońcu. U mnie kwitły pięknie cały swój sezon pomimo zostawienia ich w skrzynkach na płocie samopas, dorywczego podlewania i olania jakiejkolwiek pielęgnacji.

Aksamitki są dostępne w kilku kolorach, choć przeważają odcienie żółci, brązu i ciemnej pomarańczy. Nie jest to może tęcza, ale przynajmniej mamy gwarancję, że nie będziemy oglądać sterczących suchych łodyg przez całe lato, jak to bywa w przypadku roślin „trudnych”. A kiedy aksamitki przekwitną, można zebrać z nich nasionka i nieprzyzwoicie powiększyć hodowlę za rok.

Przeczytaj koniecznie:  Pomidory w donicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *