ogrody i trawniki

Jak pielęgnować mały trawnik i ogródek przydomowy?

Jeżeli udało ci się spełnić namiastkę swojego marzenia o domu z ogrodem i stałeś się posiadaczem developerskiego wycinka szeregówki z miniogródkiem, na pewno masz nie lada problem, jak zadbać o swój skrawek trawnika. Kosiarki z prawdziwego zdarzenia nie opłaca się przecież kupować, ani nie ma gdzie takowej trzymać. Podkaszarka też nie zda egzaminu, bo ręce od niej więdną.

W takiej sytuacji dobrze jest zaopatrzyć się w ręczną kosiarkę bębnową. Jest mała, łatwa do przechowania, a do tego nie śmierdzi jak spalinowa i nie ma – jak elektryczna – kabla, który plącze się pod nogami i podstawia się, żeby też go skosić.

Ma pewne wady, a owszem! Nie posprząta po sobie, jak kosiarki z koszykiem na trawę. Ale przy ogródku trzy na trzy zagrabienie paru źdźbeł trawy jest mniej problematyczne niż obsługa kosiarki do pól golfowych.

kosiarka bębnowa firmy Gardena
kosiarka bębnowa firmy Gardena

Kolejną wadą może być fakt, że nie skosi metrowej trawy. Jest trochę jak piesek – wymusza regularne spacery. Niemniej jednak dla małego trawniczka to chyba najlepsze rozwiązanie.

Do dopieszczenia ogródka polecam wycinak do chwastów, który nie wymaga nadwyrężania sobie kręgosłupa w imię pozbycia się byle rośliny. Te dwa narzędzia wystarczą do przygotowania trawiastego podłoża pod grilla.

wycinak do chwastów  firmy Gardena
wycinak do chwastów firmy Gardena

wycinak do chwastów firmy Gardena

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.