OGRÓD szklarnie/ogrody zimowe werandy i balkony zielone aranżacje

Alternatywne ogrzewanie dla Twojej szklarni

ogrzewanie szklarniW marcu jak w garncu…, kwiecień-plecień…itd. Prawda jest taka, że przymrozki i gwałtowne spadki temperatury towarzyszą nam jeszcze długo po zakończeniu zimy. Rośliny szczególnie wrażliwe na mróz warto dogrzewać w szklarniach i ogrodach zimowych. Jakie metody ogrzewania sprawdzają się w tego typu pomieszczeniach? Nadal bardzo popularne są piece węglowe. Jednak duża  popularność domów pasywnych oraz energooszczędnych świadczy o tym, że ludzie coraz częściej zwracają uwagę na to, w jaki sposób mogą oszczędzić podczas eksploatacji swojego domu. Coraz częściej też myślą o rozwiązaniach proekologicznych. Szukają więc alternatywnych rozwiązań związanych zarówno z samą konstrukcją budynku, jak z różnego rodzaju rozwiązaniami technicznymi.

  Czym można ogrzewać szklarnię?

Poza węglem, swoich zwolenników ma również ogrzewanie ciepłym powietrzem (nadmuchowe). Pomieszczenie szybko się nagrzewa, niestety równie szybko się wychładza. Bardzo dobrze w szklarniach sprawdzają się instalacje gazowe. Kocioł podgrzewa wodę, która następnie rozprowadzana jest systemem rur i grzejników po całym pomieszczeniu. Jest to już rozwiązanie z kategorii proekologicznych, jednak wykonanie takiej instalacji ma swoje wymogi powierzchniowe, nie sprawdzi się więc w małych szklarniach przydomowych. Jeśli chcemy zapewnić sobie wysoką rentowność naszych obiektów szklarniowych albo nie chcemy podwyższać rachunków za docieplanie naszej werandy to z pewnością ogrzewanie gazem płynnym w butlach będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Zwykle stosuje się nagrzewnice zasilane tym paliwem – przenośne lub stałe. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się w chłodniejszych okresach przejściowych, podczas niespodziewanych przymrozków i spadków temperatury – zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba, aby „dogrzać” nasz zielony dobytek.

 Jakie zalety ogrzewania gazem z butli? 

Jeśli posiadamy szklarnię albo dużą, może nawet oszkloną werandę to chcemy ogrzewać je tylko w określonym czasie. Wszak nie zawsze mamy rośliny pod szklanym dachem, nie korzystamy z werandy przez cały rok. Potrzebujemy więc ogrzewania, z którego będziemy mieli możliwość korzystać elastycznie. Takiego, które będzie można aktywować i dezaktywować wedle naszych potrzeb. Takiego, które będzie oszczędne i nie będzie generowało ogromnych kosztów instalacji, serwisowania i użytkowania. Gaz płynny w butlach z pewnością jest odpowiedzią na te potrzeby. Należy jednak zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, korzystać tylko z pewnych co do jakości źródeł i dostaw gazu. Dowiedz się więcej na stronie dostawcy – gaz w butlach AmeriGas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.