Nieruchomości

Zalety i wady mieszkania na warszawskim Wilanowie

Badania przeprowadzone na zlecenie warszawskiego ratusza pokazują, że Wilanów jest jedną z najprzyjemniejszych dzielnic w Warszawie. Mieszkańcy Wilanowa są zadowoleni przede wszystkim z niskiej przestępczości, zielonej okolicy oraz spokojnego sąsiedztwa.

Mieszkania Warszawa
Źródło Pinterest

Wielu z nas kupuje jedno mieszkanie na całe  życie, dlatego szukając lokum powinniśmy kierować się wieloma czynnikami. Przede wszystkim należy szukać w spokojnej okolicy i dobrym sąsiedztwie. Oczywiście na drugim miejscu jest odległość mieszkania od centrum/miejsca zatrudnienia. Istotna jest także infrastruktura, a w szczególności odległość do najbliższych szkół, szpitali i centrów handlowych

Warszawa oferuje nowe mieszkania przede wszystkim w dzielnicach oddalonych od centrum, dlatego wbrew pozorom dojazd z Wilanowa do centrum wcale nie jest najgorszy. Codziennie na drogę do szkoły/pracy mieszkańcy tej dzielnicy tracą ponad 34 minuty – co jest warszawską średnią. Najszybciej do celu dojeżdżają mieszkańcy Śródmieścia (27 minut), a najdalej mają osoby zamieszkałe w Wesołej (42 minuty).

Według badań ratusza, w których sprawdzono mieszkania w całej warszawie, aż 92 procent osób mieszkających w Wilanowie uważa, że mieszkanie w tej dzielnicy jest powodem do zadowolenia – jest to wynik najlepszy w stolicy. Mieszkańcy Wilanowa czują się także bardzo bezpiecznie w okolicy swojego domu/bloku (w ankiecie pozytywnie na pytanie o poczucie bezpieczeństwa odpowiedziało 91% badanych). Sprawdź inwestycje Polnord na Wilanowie – mieszkania Warszawa.

Mieszkanie na warszawskim Wilanowie ma również swoje wady. Mieszkańcy dzielnicy mają mocno ograniczony dostęp do sklepów i do przystanków komunikacji miejskiej. Tylko co drugi mieszaniec stwierdził, że może dotrzeć do najbliższego przystanku w 5 minut (jest to jeden z najgorszych wyników w mieście). Minusem są też „warszawskie klasyki” czyli: korki, złe drogi i trudności z zaparkowaniem samochodu. Problemy te jednak nie wpływają znacząco na zainteresowanie mieszkaniami w Wilanowie, a ze względu na czyste powietrze i brak problemów z agresją i przemocą dzielnica jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w Warszawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *