DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ RTV

Ramki na zdjęcia w wersji cyfrowej w domu przyszłości

ramka cyfrowa na zdjęcia

Początkowo nie byłem zwolennikiem cyfrowych ramek na zdjęcia. Gdy pierwszy raz miałem okazją taką przetestować był to produkt średniej jakości. Teraz konkurencja w tym obszarze powiększyła się bo ramki stały się popularne. Za niewiele ponad sto złotych można kupić najtańsze modele, które oprócz wyświetlania zdjęć mają także kilka innych funkcji, o których opowiem przy konkretnych modelach z niższej i wyższej półki cenowej. Jeżeli aspirujesz do bycia gadżeciarzem i w twoim domu zawsze znajdzie się miejsce dla nowych technologicznych ciekawostek powinieneś przyjrzeć się tematowi ramek bliżej.

 

Tanie ramki cyfrowe do 9 cali

elektroniczna ramka na zdjęcia
źródło: pinterest

Ramki do wielkości 9 cali stanowią większość kategorii. Kosztują też najmniej dlatego w sieci znajduje się najwięcej opinii użytkowników na ich temat. Ceny, jakie osiągają ramki tego typu to od 150 do 299 złotych. Trzeba przyznać, że nawet najmniejsze modele 6-7 cali wyglądają bardzo dobrze i spisują się świetnie. Jest kilka zasad ich stosowania, które trzeba wziąć pod uwagę zanim zaczniecie wrzucać zdjęcia na kartę pamięci. Najtańsze modele średnio radzą sobie z fotografiami powyżej 1 MB. Radzę wrzucać zdjęcia o rozdzielczości dostosowanej do max 1280×720, które ważą nie więcej niż 700 kb. Taka wielkość sprawi, że prezentacja będzie płynna i bez zacięć. Dopiero cyfrowe ramki powyżej 250 złotych dają możliwość płynnego odtwarzania filmów nawet o większej rozdzielczości. Każda ramka posiada pilot do sterowania. Energia pobierana jest poprzez podłączenie ramki kablem USB na przykład od komputera. Nic nie stoi na przeszkodzie by dokupić przejściówkę prosto do gniazdka.

Duże ramki nie tylko jako wyświetlacz zdjęć

duże ramki cyfrowe na zdjecie

Ramki cyfrowe do zdjęć powyżej 9 cali są odpowiednio droższe i bardziej zaawansowane technologicznie. Model Intenso, który jest jednym z lepszych posiada aż 15-calowy wyświetlacz. To naprawdę dużo, zwłaszcza jeżeli ma posłużyć tylko jako wyświetlacz zdjęć. Jego parametry techniczne pozwalają na odtwarzanie filmów mp4 oraz muzyki w formatach MP3 i WMA. Jest bardzo cienki i poręczny a do tego pobiera minimalne ilości prądu jak większość ramek na rynku. Dzieje się tak ponieważ matryca posiada podświetlenie LED a ekran nie bije tak mocnym światłem jak monitory czy telewizory. Bardzo ważną kwestią są funkcje dodatkowe ramek. Filmy, muzyka oraz zdjęcia to nie wszystko, co mogą dla nas zrobić. Znam osoby, które wykorzystują je jako budzik oraz kalendarz. Takie funkcje to standard nawet w ramkach. Wydanie tych 200 czy 500 złotych nie pójdzie na marne zwłaszcza jeżeli wykorzystacie funkcje zegara, budzika czy odtwarzacza filmów.

Przeczytaj koniecznie:  Czy warto kupować RTV Chińskich marek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *