Ilość czy jakość kanałów telewizyjnych?
Do polski wszedł ogromny konkurent telewizji. Chodzi o portal Netflix, który okazał się pewnego rodzaju niewypałem. Chodzi o jego mocno ograniczoną bibliotekę filmów i seriali. Pomimo ograniczonej ilości znanych multimediów wciąż jest to tytan VOD, który ma wiele do zaoferowania. Ludzie jednak nie zaczęli hurtowo opłacać abonamentu gdyż nie przekonała ich ilość materiałów (sprawdź). Czy zachowali się niewłaściwie skoro Netflix tak czy inaczej miał wiele świetnych filmów i znanych seriali? Czym się kierować przy wyborze abonamentu telewizyjnego? Czy ilość kanałów jest ważniejsza od ich jakości?
Coś dla każdego razy dziesięć
Za ilością przemawiają możliwości. Nawet najbardziej nudne ze stacji telewizyjnych mają swoje momenty. Mając możliwość przeskoczenia 100-200 kanałów zawsze trafimy na coś ciekawego. Abonament niestety jest bezlitosny i zwykle bierze pod uwagę ilość kanałów, w tym te w HD liczone oddzielnie. Ceny od 50 do 150 złotych nie powinny nikogo dziwić. Przy opłacie 150 złotych miesięcznie dostajemy średnio 150 kanałów. Daje to w przeliczeniu przynajmniej 20 kanałów na jeden temat! Ponad 20 kanałów sportowych, to więcej niż większość kibiców potrzebuje. Nie mówiąc już o 20 kanałach z serialami. Nic tylko siedzieć i nie wychodzić z domu.
Jakość, czyli HD i nowości
W Polskiej telewizji triumfy święci telewizja HD reprezentowana przez kanały TVP. Niewiele tego za darmo. W najtańszym abonamencie dostaniemy przynajmniej 7 kanałów w wysokiej rozdzielczości obrazu i dźwięku. Za wyżej wspomniany abonament w cenie 150 złotych będzie, to aż 50 kanałów w HD. Wśród nich znajdziemy kanały sportowe, filmowe oraz ofertę Canal+. Jeśli chodzi o stację Canal+ należy wspomnieć o ich unikalnej ofercie związanej z meczami ligi NBA i niektórych lig piłkarskich. Tylko u nich można obejrzeć ligę angielską i hiszpańską. Mecze NBA transmitowane są nawet w dzień jako powtórki spotkań wieczornych. Na coś takiego łasi się coraz więcej fanów sportu. Jakość to także możliwość wyboru pakietu filmów VOD. Zwykle telewizor w salonie jest większy od komputerowego monitora. Nie mówiąc już o 80% populacji, która porzuciła PC dla laptopa. Tym samym telewizja na abonament wygrywa jako źródło rozrywki dające najlepsze wrażenia wizualne.