AGD poradniki

Topowe grille ogrodowe na te wakacje

tradycyjny grill
źródło: http://pixabay.com/pl/grill-drewna-miejsce-do-grillowania-176181/

Grillowanie w amerykańskim stylu diametralnie różni się od tego co mamy w Polsce. Zarówno to co przyrządzamy jak i sam sprzęt jakim dysponujemy jest dużo prostszy. W Stanach korzysta się z elektrycznych i gazowych grillów oraz największych i najtłustszych kawałków mięsa. Takie urządzenia znajdują coraz więcej nabywców w naszym kraju. Są trwałe i jak się okazuje zdrowsze dla samego gotowania. Tłuszcz z mięsa nie kapie na węgiel i nie powoduje powstawanie szkodliwego dymu, który trafia do mięsa.

Gaz lub prąd elektryczny

grill gazowy
źródło: https://www.pinterest.com/pin/440649144761361825/

Dlaczego amerykanie grillują na gazie i prądzie? Może to kwestia lenistwa a może tego, że bardzo często korzystają z tej formy przygotowania potraw. O wiele zdrowiej jest grillować mięso nad gazem niż węglem drzewnym. Konstrukcja obu urządzeń niezależnie od wykorzystywanej energii jest bardzo solidna. Posiadają zamykana obudowę, która przyspiesza proces przygotowywania jedzenia. Można w nich także podduszać mięso i warzywa. Grille elektryczne wydają się być najoszczędniejsze, wystarczy podłączyć je do prądu a swoim wyglądem i gabarytami przypominają tradycyjny model na węgiel drzewny. Są o wiele nowocześniejsze i droższe. Mimo tego kosztują mniej niż wersja gazowa na propan lub gaz ziemny. Te w wersji cywilnej mogą osiągać ceny przekraczające 5 tysięcy złotych. Oczywiście można go kupić za dużo mniejszą kwotę na przykład 1000 złotych. Jednak wielość rusztu może być rozczarowująca.

Tradycyjne grillowanie, to świetna zabawa łącząca w sobie proste i smaczne gotowanie. Ale nie ukrywam, że użycie węgla drzewnego i kontakt tłuszczu z nim może powodować osadzanie się na potrawach substancji rakotwórczych. Dlatego dietetycy nie polecają spożywać takich potraw częściej niż raz w tygodniu i to tylko w sezonie wakacyjnym.

Mały gadżet dla grillujących wieczorem

oświetlenie
źródło: http://www.homewetbar.com/images/prod/bbq-sslighta.jpg

W sieci pojawił się bardzo ciekawy gadżet stworzony specjalnie dla grilów elektrycznych i gazowych. To specjalna lampka LED o dużej mocy i niskim poborze prądu. Posiada elastyczną szyjkę, która przypomina lampki biurowe. Została wykonana ze stali tak by chronić ją przed wysokimi temperaturami i trudnymi warunkami atmosferycznymi. Cena takiego oświetlenia to niemal 200 złotych. Płacimy za solidne oświetlenie mogące działać 120 godzin na jednej baterii. Lampka może być ciągle zamocowana do grilla nawet po sezonie. Wysokiej jakości stal nierdzewna wytrzyma okres zimy by w kolejnym roku oświetlać nam wieczorne imprezy z grillowanym mięsem i szaszłykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *