AGD kuchnie i kuchenki lodówki

Kuchenka i mini lodówki dla działkowicza

mini kuchenka

Sezon działkowy oraz turystyczny w pełni. Podobnie jak Amerykanie, nasi rodacy także umiłowali sobie wypoczynek „na swoim”. Chętnie jeżdżą na działki, nad jezioro wraz z przyczepką kempingową lub z namiotem. Wystarczy raz wybrać się nad dowolne jezioro by zobaczyć setki przyczep kempingowych różnej wielkości oraz drugie tyle namiotów, w których śpi głównie młodzież. Jedynym kłopotliwym problemem w czasie takiego wakacyjnego wypoczynku jest zarządzanie jedzeniem. Lodówki brak a gotowanie na butli gazowej nie zawsze jest wygodne i przyjemne. Obie te rzeczy można łatwo pogodzić korzystając z nowych technologii. Przenośne lodówki znacznie staniały i oferują wyższą jakość niż te za czasów młodości naszych rodziców. A typową butlę z gazem można zastąpić kuchenką indukcyjną.

Gotowanie na indukcji podczas wakacji

mini kuchnia indukcyjna

Pełnowymiarowe kuchnie indukcyjne są dosyć drogie. Jednak wersje mini przeznaczone do kempingu czy domków działkowych utrzymują przyzwoitą cenę. Model MKE-80, z którym miałem okazję się zapoznać bardzo przypadł mi do gustu wyglądem oraz rozmiarem. Wygląda fenomenalnie i na pierwszy rzut oka nie przypomina żadnej kuchenki do gotowania jedzenia. Umieszczono na nim jedynie dwa elementy. Pierwsze to pole indukcyjne zaś drugi pokrętło temperatury/mocy. Niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Zapomniałbym o elektronicznym timerze, który można ustawić na maksymalnie 180 minut. Zakres regulacji mocy jest bardzo duży i wynosi od 200 do 1800W. Urządzenie potrzebuje jedynie energii elektrycznej z pierwszego lepszego gniazdka. Ważna uwaga dla kupujących jest taka by obchodzić się z nim delikatnie. Płyta indukcyjna wykonana jest ze szkła żaroodpornego. Producent nie przewiduje upadków dlatego warto zabezpieczać ją w transporcie.

Przenośne lodówki o wysokiej skuteczności

Lodówki turystyczne to rzecz, która przyda się nie tylko na wakacjach ale również wędkarzom, czy nawet w czasie pracy na dworze latem. Często używana mini chłodziarka powinna być jak najlepszej jakości. Firma Sencor stworzyła moim zdaniem najlepsze urządzenie tego typu. Model SCM 3125 może być zasilany także z ładowarki samochodowej a jego maksymalna moc to 47W. Nie ciągnie dużo energii za to nieźle radzi sobie z utrzymaniem chłodu nawet przy jej deficycie. Minusem tej lodówki jest niewielka pojemność. Zmieszczą się w niej duże butelki piwa w liczbie sześciu lub maksymalnie 1,5 sześciopaku puszek. Chłodzenie posiada ograniczenie do maksymalnie 16 stopni odejmując od temperatury otoczenia. Jeżeli na dworze mamy 20 stopni. w lodówce będzie panowała temperatura około 4 stopni Celcjusza. Mimo wszystko warto ją wybrać, gdyż zapewnia największa skuteczność chłodzenia przez wiele godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.