Kuchnia

Garnki emaliowane RIESS – gotowanie z duszą!

Jakie powinny być idealne naczynia kuchenne? Przede wszystkim trwałe, ale i wykonane w taki sposób, aby dbały o nasze zdrowie i zapewniały nam bezpieczeństwo. Nie zaszkodzi przy tym, jeśli będą jednocześnie łatwe w utrzymaniu w czystości. Te wszystkie cechy łączą w sobie naczynia emaliowane austriackiego producenta – firmy RIESS. Przyjrzyjmy się wszystkim zaletom, jakie oferują nam te akcesoria.

Spis treści

Dlaczego warto mieć w swojej kuchni naczynia ceramiczne firmy RIESS?

Na ich korzyść przemawia głównie technologia, według której zostały wyprodukowane. Wszystkie dostępne w ofercie RIESS akcesoria kuchenne wykonane są ze stali – z jednego kawałka – oraz pokryte grubą (składającą się z 4 warstw) powłoką emalii. Dzięki temu zyskały wiele istotnych właściwości. W odróżnieniu od zwykłej emalii, ta wykorzystana do produkcji garnków i naczyń RIESS została „uszlachetniona”, dzięki czemu odznacza się odpornością na zarysowania i uszkodzenia. Jest to możliwe, ponieważ wzbogacono ją o takie naturalne składniki jak: żelazo, kwarc, glina, skaleń, boraks, soda i potas. Są one topione w piecach o bardzo wysokiej temperaturze i dopiero wówczas wykorzystywane do pokrycia powierzchni naczyń. Ponadto chronią użytkowników przed wpływem szkodliwych substancji, jakie mogłyby wydzielać się w trakcie obróbki termicznej. Emalia nie wchodzi bowiem w rekcje z produktami spożywczymi poddawanymi działaniu wysokiej temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje też doświadczenie, jakim może pochwalić się ten producent. Korzenie firmy sięgają 1550 roku – wtedy powstała pierwsza manufaktura w Ybbsitz. Masowa produkcja rozpoczęła się natomiast w 1922 roku. Czym jeszcze wyróżniają się naczynia i garnki emaliowane RIESS?

Uniwersalne zastosowanie i wielofunkcyjność

Ogromną zaletę stanowi fakt, że nadają się one do wszystkich typów kuchenek (prócz mikrofali). Można z nich też bezpiecznie korzystać w piekarnikach. Warto też podkreślić, że w ofercie tego producenta znajdziemy również garnki ceramiczne do zadań specjalnych, czyli dedykowane do obróbki konkretnych produktów, jak szparagi czy makaron. Z kolei na przykład sięgając po durszlak z serii Aromapots, zyskujemy jednocześnie narzędzie, które pozwala nam gotować na parze.

Łatwość w utrzymaniu w czystości

Naczynia te ze względu na całkowicie gładką powierzchnię są trudnym przeciwnikiem dla osadzających się zabrudzeń, w tym także drobnoustrojów niewidocznych gołym okiem. Natomiast silniejsze zabrudzenia wewnątrz garnka, można usunąć, zagotowując w nim wodę z płynem lub octem.

Ozdoba każdej kuchni!

Naczynia firmy RIESS są nie tylko wysoce praktyczne. Producent zadbał też o ich stronę wizualną, nadając im często oryginalne kolory – jak na przykład turkus (linia garnków Riess Aquamarin) czy przyjemne pastele (linia garnków Riess Pastell) oraz lekki połysk. Nie skąpił im także delikatnych zdobień, które podkreślają ich wyjątkowy charakter – co ilustrują na przykład garnki z serii Riess Flora zdobione motywem kwiatów polnych czy seria Riess Hirsch z wizerunkiem jelonka. W ten sposób nasz niezwykły komplet garnków zamienia się w bardzo stylową, niecodzienną i elegancką dekorację naszej kuchni. Na uwagę zasługuje też to, że wszystkie garnki są wytwarzane i wykańczane ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

Zapraszając te naczynia do swojego domowego gospodarstwa, inwestujemy jednocześnie w swoje zdrowie. Jak to możliwe? Otóż po pierwsze – emalia jest surowcem antybakteryjnym. Ponadto są to garnki bez niklu, a to oznacza, iż mogą w nich bez obaw gotować również alergicy.

Idealne rozwiązanie dla oszczędnych

Garnki ceramiczne RIESS dbają również o nasze portfele. Ich specyficzna konstrukcja – podwójne ścianki i grube dno – sprawia, że bardzo szybko się nagrzewają. Dzięki temu oszczędzamy na energii oraz ilości wody.

Słowem podsumowania – czy warto mieć w swojej kuchni garnki RIESS? Jak najbardziej tak. Zakup ten okazuje się być wyjątkowo opłacalny, gdyż naczynia są trwałe, bezpieczne nawet dla alergików, łatwe w utrzymaniu w czystości, a przy tym niezwykle stylowe. Trzeba przyznać, że trudno o bardziej uniwersalny zestaw zalet kuchennych akcesoriów. Sklep KAPP STORE już dziś zaprasza na zakupy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *