DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu

Składane meble do mieszkania. Hit czy kit?

https://www.pinterest.com/pin/284712007667263261/
https://www.pinterest.com/pin/284712007667263261/

Moja znajoma blogerka modowa podrzuciła mi świetny pomysł na artykuł. Jej problem okazuje się być coraz powszechniejszy. Niemniej jednak występuje pod nieco innym kontekstem. Dotyczy on mebli dla domu. W jej przypadku problemem jest brak miejsca na te wszystkie ciuchy, które dostaje od domów mody i różnych marek odzieżowych. Jedna szafa to o wiele za mało by pomieścić to wszystko. Zdecydowała się więc na zakup dodatkowych szaf zrobionych z cienkich rurek i pokrytych materiałem. Taka szafa kosztuje około 30-40 złotych. Jakie jeszcze meble za grosze mogą okazać się trafioną inwestycją dla domu?

Szafa materiałowa w domu

Szczyt kiczu i wstydu na całe osiedle? A może Tani sposób na poszerzenia garderoby. Coraz więcej ludzi uważa, że szafy materiałowe to świetny pomysł zwłaszcza w mieszkaniach gdzie brakuje pomieszczenia na garderobę rodziny. W takiej szafie można przechowywać kurtki na wiosnę, jesień i zimę oraz wszelkie akcesoria od czapek po szaliki i rękawice. Wydając nieco ponad 100 złotych można kupić naprawdę elegancki składany mebel, który waży kilka kilogramów. To wcale nie przeszkadza w jej funkcjonalności. Jest stabilna i bardzo pojemna.

Meble modułowe

https://www.pinterest.com/pin/337418197056191555/
https://www.pinterest.com/pin/337418197056191555/

Już za czasów komunizmu ludzie wiedzieli jak oszczędzić miejsce w mieszkaniu i zagospodarować przestrzeń meblami. Powoli wraca moda na meblościanki zwane teraz meblami systemowymi lub modułowymi. Te pierwsze to po prostu połączenie półek, szafek i regałów w jedną przestrzeń (ścianę) z mebli. Koncepcja mebli modułowych jest nieco inna. Nie zajmują przestrzeni całej ściany. Tworzą za to nowoczesny wzór i kształt, który jest w pełni funkcjonalny. Słowo modułowe określa elementy składowe, które jak klocki mogą zostać łączone w różnej konfiguracji względem płaszczyzny. Każdy klocek to półka, szuflada, szafka lub barek. Świetnie prezentują się w nowoczesnym salonie. Moduły nie mają jednej koncepcji łączenia. Producent daje jedynie poglądowe zdjęcia tego jak można je ułożyć. Ale wcale nie trzeba iść tą ścieżką. Meble systemowe są w większości zintegrowanym zestawem, który musi wyglądać tak jak zaplanował twórca. Jest coraz więcej odstępstw od tej reguły. Jednak zmiana kolejności ustawienia szafki RTV względem półki na książki robi niewielką różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *