akcesoria ogrodowe Dekoracje Ogród werandy i balkony

Grill w zielonym salonie

Grill w zielonym saloniePrzydomowy ogród trudno sobie wyobrazić bez przytulnego kącika, w którym można zjeść podwieczorek, poczytać książkę albo kontemplować uroki natury. Odpowiednio wkomponowane w zieleń grille, piece, altanki, pergole i tarasy, gdzie możemy się schronić przed skwarem i deszczem, sprawią, że ogród pełnić będzie funkcję letniego salonu. Rozpoczyna się wiosna, a wraz z nią sezon na grillowanie i imprezy w przydomowych ogrodach. Jak zaaranżować ogród z grillem, by czerpać maksimum przyjemności z barbecue?

Grill w ogrodzie  

Grill blaszany z pokrywką Landmann Prometeusz 40x40cm; źródło: nomi.pl.
Grlille ogrodowe Landmann Prometeusz; źródło: nomi.pl.

Najpiękniej wyglądają w ogrodzie elementy małej architektury wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina, cegła lub kamień. Wkomponowują się doskonale w pejzaż, podkreślając jego naturalne walory. Najbardziej dekoracyjną formą ogrodowych budowli jest pergola. Nie tylko chroni skutecznie przed słońcem i przed oczami ciekawskich sąsiadów, ale przede wszystkim zdobi.

Grill betonowy węglowy Landmann Sevilla; źródło: nomi.pl.
Grill betonowy węglowy Landmann Sevilla; źródło: nomi.pl.

Coraz większą popularnością cieszą się grille ogrodowe.  Można kupić przenośne grille metalowe, stalowe, blaszane czy żeliwne. Wybudowane z cegły lub kamienia służą nie tylko do przygotowania steków czy kiełbasek, ale również stanowią element dekoracyjny ogrodu. Wybudowany na stałe grill może być konstrukcją bardzo prostą (wystarczy wymurowany z cegieł prostokąt, z odkrytym rusztem), albo też wyrafinowaną budowlą, nawiązującą do stylistyki hiszpańskiej lub śródziemnomorskiej.

Jeżeli nasz ogród jest nieduży, możemy wybudować grill narożnikowy, wykorzystując jeden z kątów tworzonych przez ogrodzenie. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie pniaka ściętego drzewa (można go obmurować cegłami i używać jako stołu). Dla tych, którzy dysponują większą działką świetnym rozwiązaniem może okazać się grill pasterski, który idealnie komponuje się z naturalnym otoczeniem. W tym przypadku konstrukcję ceglaną, w którą wbudowany jest ruszt, należy obłożyć dużymi kamieniami. Szeroką ofertę grillów ogrodowych można znaleźć na stronie marketu budowlanego Nomi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *