BUDOWA I REMONT Chemia budowlana podłogi

Skuteczna ochrona drewna – lakierobejca

Dobrym środkiem do ochrony i pielęgnacji drewna jest lakierobejca. Pełni ona nie tylko funkcję konserwującą, ale również dekoracyjną. W sklepie internetowym NOMI dostępnych jest wiele rodzajów lakierobejc pochodzących od różnych producentów. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się lakierobejce Sadolin i Drewnochron. W zależności od pojemności puszki różnią się ceną.

Lakierobejca Sadolin Ekskluzywna Tek 2,5 l
Lakierobejca Sadolin Ekskluzywna Tek 2,5 l

Lakierobejca o długotrwałym efekcie ochronnym Sadolin Tinova
Lakierobejca o długotrwałym efekcie ochronnym Sadolin Tinova

Lakierobejca doskonale impregnuje drewno surowe i nadaje się do konserwacji takich konstrukcji budowlanych, jak np. płoty, altany ogrodowe, drewniane huśtawki, drzwi wejściowe, domki letniskowe itp. Lakierobejca nie tylko zabezpiecza drewno przed wilgocią i negatywnym działaniem warunków atmosferycznych, ale również znacznie minimalizuje ryzyko rozkładu biologicznego. Obecnie na rynku budowlanym mamy do wyboru różne kolory lakierobejcy: od bezbarwnych poprzez imitujące różne odcienie drewna, aż po kolorowe. Lakierobejca, np. w markecie budowlanym Nomi, występuje w różnych kolorach: jasny dąb, orzech włoski, tek, heban, kukurydza, pinia, palisander itd.

Można zdecydować samodzielnie, jaką barwę drewna chcemy uzyskać po malowaniu i czy ma to być lakierobejca żelowa czy akrylowa. Powierzchnie drewniane poddawane malowaniu powinny być suche, gładkie, wolne od kurzu i żywicznych plam. Lakierobejcy z reguły nie należy rozcieńczać, trzeba ją jedynie dokładnie wymieszać. Najlepiej postępować ze wskazówkami podanymi na etykiecie produktu. Lakierobejca to skuteczna ochrona każdego drewna, zarówno tego użytkowanego na zewnątrz, jak i wewnątrz domu czy mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.