BUDOWA I REMONT

Prezenty na parapetówkę

Twoi znajomi skończyli remont mieszkania albo wybudowali okazały dom? Zaprosili cię na parapetówkę, a ty zachodzisz w głowę, co im kupić na nowe lokum? Dylemat, co kupić na parapetówkę (więcej), to zmartwienie wielu osób. Czy wybrać coś praktycznego, co przyda się w domu, a może lepiej zdecydować się na coś mocno spersonalizowanego? Jeszcze inni wybierają prezenty uniwersalne, wierząc, że nie miną się z gustem lokatorów. Jakich błędów unikać, wybierając prezenty na parapetówkę? Jaki asortyment brać pod uwagę, a czego lepiej unikać?

Parapetówka
Jakie wybrać prezenty na parapetówkę?

Wybierając prezenty parapetówkowe dla przyjaciół, trzeba pamiętać o dwóch głównych zasadach.

  1. Nie staraj się urządzać komuś mieszkania!
  2. Nie kupuj prezentów, kierując się własnym gustem!
Prezenty na parapetówkę
Pomysł na prezenty na parapetówkę
Parapetówka
Jaki prezent na parapetówkę?

Każdy z nas ma inne preferencje. To, że my hołdujemy prostemu minimalistycznemu stylowi, nie oznacza, że nasi przyjaciele również urządzą sobie mieszkanie w takiej stylistyce. Zrezygnujemy zatem z kupowania dodatków – możemy w ogóle nie wkomponować się w gust pani domu. Chyba że jesteśmy absolutnie pewni, że wybrana przez nas dekoracja przypadnie do gustu obdarowanym i będzie stanowiła uzupełnienie stylu wnętrza. Bardzo dobrym pomysłem jest zapytanie, czego oczekują przyjaciele, czy marzą o czymś szczególnym do nowego domu. Warto skonsultować wcześniej swój zakup albo zdecydować się na coś uniwersalnego. Jeśli prezent jest wyjątkowo drogi, można się dogadać z resztą znajomych i zrzucić się na jeden większy prezent, mając pewność, że przyjaciele będą zadowoleni z takiego podarunku.

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, zazwyczaj w pierwszej kolejności myślimy o czymś z elementów wyposażenia kuchni. I słusznie, bo patelnia, opiekacz, toster, deska do krojenia czy dobry nóż kuchenny przyda się zawsze. Takie praktyczne prezenty są strzałem w dziesiątkę. Przydać się może również różnego rodzaju szkło: szklanki do soków, kieliszki do wina albo pucharki do lodów (organizatorzy parapetówki na pewno nie zdążyli jeszcze pomyśleć o takim nabytku). Jeśli nie chcesz iść w praktyczne prezenty, postaw na uniwersalność. Wśród prezentów uniwersalnych sprawdzi się zestaw szklanych misek i miseczek, salaterki, pościel i ręczniki. Idąc na parapetówkę do przyjaciół, nie zawsze trzeba brać ze sobą „przysłowiowego” kwiatka. Jeśli już naprawdę nie mamy pomysłu na podarunek, po prostu zapytajmy znajomych, co chcieliby dostać – wówczas nie ryzykujemy nieudanego prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *