Piec gazowy na gaz ziemny – czy będzie efektywnym źródłem ciepła?
Kotły gazowe to obecnie jedne z bardziej popularnych źródeł ciepła wybieranych do domów jednorodzinnych. Firma JUNKERS oferuje sześć linii gazowych konwencjonalnych kotłów grzewczych. Można zatem wybrać taki piec, który będzie nam odpowiadał zarówno pod względem wielkości, mocy, jak i pod względem dodatkowego wyposażenia.
Popularnością wśród klientów marki JUNKERS cieszą się piece gazowe CERACLASS. Jest to linia kotłów wiszących, łącząca w sobie zalety energooszczędności i podwyższonego komfortu ciepłej wody użytkowej. Niewielkie wymiary piecyka gazowego pozwalają na jego instalację nawet w bardzo małych przestrzeniach. Piec gazowy CERACLASS wyposażony został w wygodny panel sterowania. Dzięki wyświetlaczowi LCD obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Kocioł centralnego ogrzewania może być na gaz ziemny lub płynny, z zamkniętą lub otwartą komorą spalania, jedno- albo dwufunkcyjny.
Jeszcze lepszą alternatywą jest piec gazowy CERACLASS EXCELLENCE. Urządzenie to zostało wyposażone w panel sterujący Bosch Heatronic® 3 i przystosowane do współpracy z regulatorami pokojowymi (FR) i pogodowymi (FW). Olbrzymia zaleta tych pieców gazowych to najwyższy komfort przygotowania ciepłej wody. Dzięki funkcji Solar ControlUnit Inside piec gazowy efektywnie współpracuje z kolektorami słonecznymi. Moc tego pieca gazowego oscyluje w granicach 21-35 kW.
W ofercie marki JUNKERS dostępne są również piece gazowe stojące, np. kotły żeliwne typu SUPRALINE, SUPRASTAR i SUPRAMAX. Połączenie tych pieców w kaskady (dwa lub trzy kotły) umożliwia osiągnięcie mocy nawet o wartości 918 kW. Do domów jednorodzinnych najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jednak piec gazowy wiszący o mniejszej mocy.