Narzędzia Poradniki remontowo-budowlane

Skuteczne mycie parą lub pod ciśnieniem

Skończyły się czasy szorowania brudnych mebli ogrodowych oraz mycia auta przy pomocy szlaufa. Są na to lepsze metody, które działają skutecznie i, co ważne, bezpiecznie dla powierzchni, które chcemy wyczyścić. W dalszym ciągu opieramy się na wodzie, która przy odpowiednim ciśnieniu lub stanie skupienia potrafi działać silniej niż niejeden detergent. Powiedzenie „kropla drąży kamień” jest tutaj jak najbardziej wskazane jednak ma ono znacznie szybszy efekt. Myjki, czyli urządzenia do usuwania brudów i osadów za pomocą wody to odpowiedź na wszystkie problemy czystości wokół domu.

myjka parowa Karcher
myjka parowa Kärcher (fot.: nomi.pl)

Elewacje i meble ogrodowe jak nowe

Na początku o zastosowaniach myjek ciśnieniowych oraz parowych dostępnych na rynku w różnych wersjach. To, w jaki sposób możemy wykorzystać nawet najtańszy model sprawia, że jest to bardzo trafiony zakup, który na pewno nie będzie stał w kącie i czekał wiele miesięcy bądź lat na okazje do użycia. Przy użyciu wody pod ciśnieniem lub pary wodnej można usuwać zabrudzenia, kurz, zaschnięte błoto a nawet niektóre przebarwienia z plastikowych, metalowych oraz drewnianych mebli ogrodowych. Nie stosujemy żadnych detergentów ani środków myjących chociaż producent myjek uwzględnia takie działanie. Sama woda przy odpowiednim stanie skupienia i ciśnieniu jest w stanie usuwać te wszystkie typowe zabrudzenia. Przydatność myjek wokół domu jest niepodważalna. Elewacje, płytki a nawet kostka brukowa, która nie wygląda już jak nowa może powrócić do stanu zaraz po montażu.

Wiele mówi się na temat przydatności myjek wokół domu a niewiele wspomina się o środku. Ciśnieniowe myjki używające pary wodnej zamiast mocnego strumienia wody pod ciśnieniem mogą być bardzo pomocne we wnętrzu. Nawet producenci podkreślają, że mycie okiem oraz podłóg przy użyciu pary jest skuteczniejsze i nie wymaga szorowania. Wystarczy raz dokładnie nanieść sporą ilość pary wodnej pod ciśnieniem na brudną powierzchnię i po chwili przetrzeć. Modele ze średniej półki cenowej są na tyle mocne by usuwać zacieki i zaschnięte błoto z samochodów. Skorzysta na tym każdy kierowca, który ceni sobie czyste auto.

Która myjka będzie lepsza?

Marką, która rozwinęła konstrukcję i funkcjonalność myjek najbardziej jest Kärcher. To niemiecka firma, która początkowo działała jako rodzinny biznes na małą skalę. Dzisiaj urządzenia tej marki uchodzą za najlepsze. Wśród odmian myjek najbardziej rozpoznawalne są tradycyjne ciśnieniowe oraz parowe. Mimo, iż w opisie produktów często padają te same informacje dotyczące zastosowania obu rodzajów to nie do końca są takie same. Jeżeli szukacie urządzenia, które będzie służyć także do sprzątania w środku domu, myjka parowa Kärcher będzie lepszym wyborem. Działanie pary jest delikatniejsze i skuteczniejsze w przypadku usuwania brudu z płytek wewnątrz domu, a także w trudno dostępnych miejscach. Do pracy na dworze oraz czyszczenia samochodu lepiej wybrać myjkę opartą na wysokim ciśnieniu wody, która czyści znacznie szybcie,j ale jest przy tym mniej delikatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.