Poradniki remontowo-budowlane

Jak przygotować się do malowania pokoju?

Malowanie mieszkania to ten element wykończenia wnętrza, który w zdecydowanej większości wykonywany jest samodzielnie. Przede wszystkim dlatego, że nie wymaga specjalnych kwalifikacji czy dużej prawy – malowanie jest banalnie proste, pracę można wykonać szybko i sprawnie, a przy tym zaoszczędzić na robociźnie. Dlatego na ogół robimy to sami, szczególnie jeśli nie eksperymentujemy z fakturą czy sposobem nakładania.

Do malowania – poza farbą dobraną do wnętrza i w wybranym kolorze – potrzebny będzie też zestaw pędzli (idealne do malowania detali i trudno dostępnych miejsc) oraz wałków (w sam raz do szybkiego pokrywania farbą dużych powierzchni).

Zadbajmy też o odpowiednią ilość naczyń do rozrabiania i mieszania farby oraz specjalne tacki, na których można łatwo odsączyć nadmiar farby. Niezbędna będzie też folia oraz taśmy malarskie, które pomogą zabezpieczyć wnętrze przed zachlapaniem farbą. Przyda się też drabinka, zwłaszcza jeśli będziemy malować sufit lub bardzo wysokie ściany.

Najlepiej zabrać się za malowanie kiedy na zewnątrz jest dość ciepło. Wynika to z konieczności intensywnego wietrzenia malowane wnętrza. Malujmy w ciągu dnia, pamiętając o kilkugodzinnym odstępie między nałożeniem pierwszej i drugiej warstwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.