Budowa domu

Czym są okna pasywne?

Definicja okien pasywnych jest bardzo prosta. Są to po prostu okna wyposażone w specjalne rozwiązania zwiększające ich izolację cieplną, przez co dom może być dogrzewany na przykład przez energię słoneczną czy inne naturalne źródła, choćby naturalne ciepło domowników. Inwestycja w takie okna jest coraz powszechniejsza.

Okna pasywne to niezbędny element w domu pasywnym, nastawionym na maksymalne oszczędzanie energii wykorzystywanej do ogrzewania wnętrza. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom są doskonale szczelne i zapewniają bardzo skuteczną izolację termiczną, zatrzymując ciepło w domu. Pozwala to oczywiście na duże oszczędności.

Pasywność a energooszczędność

Definicje pasywności i energooszczędności bywają stosowane wymiennie, warto jednak wiedzieć, że energooszczędność wiąże się, jak wskazuje nazwa, z oszczędzaniem energii kiedy jest to możliwe, zaś pasywność nastawiona jest na maksymalne wykorzystywanie naturalnych źródeł energii, wobec czego osoby zorientowane na znaczne oszczędności powinny stawiać na rozwiązania pasywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.