Bez obawy o przydomowe zbiorniki na gaz
Surowce naturalne, które ogrzewają nasze mieszkania, podgrzewają wodę czy służą nam do gotowania zaliczają się do substancji niebezpiecznych. Jednak człowiek korzystając ze swojej wiedzy i nauki potrafił okiełznać je tworząc bezpiecznymi dla siebie i środowiska. Z tą drugą rzeczą nie zawsze można się w pełni zgodzić, bo nie każdy dom posiada filtr na kominie, który ograniczałby substancje szkodliwe ze spalania węgla i drzewa. Niemniej jednak, na chwilę obecną jedynym problemem ludzkości są ceny surowców naturalnych, które zależą od światowej polityki.
Wciąż mało popularna tania metoda ogrzewania
Wykorzystanie gazu jako nadrzędnego surowca do ogrzewania domu i podgrzewania wody w bojlerze wciąż jest mało popularne. Ta mała popularność bierze się z niewielkiej wiedzy ludzi oraz praktycznie zerowej promocji mediów. Ludzie widzą tylko węgiel oraz drewno, które od lat sprawdza się jako skuteczny środek opałowy. Ale nie wszyscy wiedzą, że w porównaniu z płynnym gazem są to metody mniej opłacalne finansowo. Nie chodzi o samą cenę za surowiec, ale o koszt jaki ponosimy za ilość utraconego surowca. Przy drzewie i węglu około 20-30 procent surowca nie zostaje zamieniona na energię cieplną. Każdy rodzaj gazu to przynajmniej 95% zużytego surowca w pełni zamienionego na efektywną energię. Niektórzy specjaliści z branży twierdzą, że jest to nawet 99%, ale to zależy od jakości i składu gazu lpg. Niemniej jednak, jest to metoda oszczędna i ekologiczna dla środowiska ponieważ nie zanieczyszcza go dymem czy substancjami będącymi efektem spalania. Mitem są też zmienne ceny gazu, które mogą windować w górę niemal jak kredyt we frankach. Firmy świadczące usługi grzewcze tym surowcem ustalają stałą cenę, która z czasem może nieznacznie wzrosnąć tak samo jak cena energii elektrycznej, co jest normalne.
Fakty na temat przydomowych zbiorników LPG
Największym dylematem wśród osób myślących nad ogrzewaniem domu gazem są zbiorniki z LPG. Umieszczone na posesji przydomowe zbiornik gazowy przypomina dystrybutor gazu na stacjach paliw. Istnieje możliwość wkopania go do ziemi, jednak mało kto się na to decyduje. Wystarczy umieścić go w przepisowej odległości od domu oraz ulicy tak by zachować najwyższe możliwe bezpieczeństwo. Sam z siebie zbiornik nie ma prawa zostać uszkodzony. Dopiero potężne uszkodzenie mechaniczne może spowodować niebezpieczną reakcję. Niektórzy po prostu budują wokół niego mały murek z cegły bądź sadzą tuje, które szybko się rozrastają i stwarzają pewnego rodzaju naturalną barierę, która wpływa także na estetykę samego podwórka. Więcej o zasadach bezpieczeństwa i wymogach, jakie należy spełnić, aby otrzymać pozwolenie na instalację takiego zbiornika można znaleźć na stronie jednego z wiodących dostawców gazu – AmeriGas: zbiorniki gazowe przydomowe.