Grill w zielonym salonie
Przydomowy ogród trudno sobie wyobrazić bez przytulnego kącika, w którym można zjeść podwieczorek, poczytać książkę albo kontemplować uroki natury. Odpowiednio wkomponowane w zieleń grille, piece, altanki, pergole i tarasy, gdzie możemy się schronić przed skwarem i deszczem, sprawią, że ogród pełnić będzie funkcję letniego salonu. Rozpoczyna się wiosna, a wraz z nią sezon na grillowanie i imprezy w przydomowych ogrodach. Jak zaaranżować ogród z grillem, by czerpać maksimum przyjemności z barbecue?
Grill w ogrodzie
Najpiękniej wyglądają w ogrodzie elementy małej architektury wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina, cegła lub kamień. Wkomponowują się doskonale w pejzaż, podkreślając jego naturalne walory. Najbardziej dekoracyjną formą ogrodowych budowli jest pergola. Nie tylko chroni skutecznie przed słońcem i przed oczami ciekawskich sąsiadów, ale przede wszystkim zdobi.
Coraz większą popularnością cieszą się grille ogrodowe. Można kupić przenośne grille metalowe, stalowe, blaszane czy żeliwne. Wybudowane z cegły lub kamienia służą nie tylko do przygotowania steków czy kiełbasek, ale również stanowią element dekoracyjny ogrodu. Wybudowany na stałe grill może być konstrukcją bardzo prostą (wystarczy wymurowany z cegieł prostokąt, z odkrytym rusztem), albo też wyrafinowaną budowlą, nawiązującą do stylistyki hiszpańskiej lub śródziemnomorskiej.
Jeżeli nasz ogród jest nieduży, możemy wybudować grill narożnikowy, wykorzystując jeden z kątów tworzonych przez ogrodzenie. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie pniaka ściętego drzewa (można go obmurować cegłami i używać jako stołu). Dla tych, którzy dysponują większą działką świetnym rozwiązaniem może okazać się grill pasterski, który idealnie komponuje się z naturalnym otoczeniem. W tym przypadku konstrukcję ceglaną, w którą wbudowany jest ruszt, należy obłożyć dużymi kamieniami. Szeroką ofertę grillów ogrodowych można znaleźć na stronie marketu budowlanego Nomi.