OGRÓD zielone aranżacje

Pies i jego buda w wymarzonym ogrodzie

Mamy już swój dom, a przy nim coraz ładniejszy ogród. Marzenia zaczynają nabierać realnych kształtów, a na idyllicznym obrazku szczęśliwej rodziny na własnych „włościach” nie może oczywiście zabraknąć ukochanego czworonoga. Szczególnie, że pies to również dzielny stróż i obrońca domu. Warto zatem poświecić trochę czasu na zaaranżowanie przestrzeni ogrodu oraz miejsca dla psa, który bywa traktowany niemal jak członek rodziny.

buda dla psa ocieplana
buda dla psa ocieplana – www.nomi.pl

 

Miejsce dla czworonoga w naszym ogrodzie

Ogród przy domu to bardzo często powód do dumy, oczko w głowie i pasja gospodarzy. Ale przecież darzą ciepłymi uczuciami także kudłate czworonogi. Pamiętajmy więc o tym aby z głową zaplanować miejsca dla psa i dla roślin. Tak aby ukochany psiak nie siał zniszczenia w ogrodzie. Nie trzeba być psim psychologiem, żeby wiedzieć, gdzie i którędy biega pies. Wiadomo, że będzie czujnie stróżował przy ogrodzeniu. Bez trudu wyśledzimy także miejsca psiej toalety. Można również nauczyć psa załatwiania swoich potrzeb podczas spacerów. Rozsądnie będzie pozostawić ulubione psie tereny bez szczególnie imponujących i cennych roślin. W ten sposób chronimy nasz wypielęgnowane okazy m.in. przed psimi „niespodziankami”.

Buda – idealne lokum dla psa

Bardzo istotny aspekt stanowi psie domostwo, odpowiednia buda i jej usytuowanie na działce. Przed wszystkim powinna być to buda ocieplona. Zapewnia wówczas przyjemne ciepło w chłodne dni, ale jednocześnie chroni przed upałami latem. Pamiętajmy, że nawet buda dla psa ocieplana przez producenta, powinna mieć dodatkową izolację termiczną na zimowe dni. Może być to docieplenie styropianem albo słomą, jeśli nie jesteśmy posiadaczami psiego alergika.

Ustawiając ocieploną budę dla psa należy również zadbać o to, aby stała w miejscu osłoniętym od wiatru. Dobrze jeśli w pobliżu rośnie choć jedno solidne drzewo, które zapewni lokatorowi budy odpowiedni cień. Z drugiej strony należy zabezpieczyć psie lokum przez wilgocią stawiając ja na lekkim podwyższeniu, np. na stabilnych nóżkach.

Drewniana buda dla psa, wyłożona wygodnym legowiskiem powinna mieć oczywiście odpowiednie wymiary. W sklepach znajdziemy dziś psie mieszkania dla naprawdę imponujących czworonogów i dla tych średniej budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *