werandy i balkony zielone aranżacje

Weranda w stylu skandynawskim

W naszym polskim rozumieniu, weranda jest miejscem stworzonym do wypoczynku, relaksu, ładowania akumulatorów, medytowania… Co za tym idzie, wnętrze te powinno być przytulne, spokojne i klimatyczne.

Weranda nawiązująca do stylu skandynawskiego wydaje się być rozwiązaniem idealnym, w którym każdy poczuje się błogo.

weranda w stylu skandynawskim

Source: via Rose on Pinterest

 

weranda w stylu skandynawskim

Source: 79ideas.org via Rose on Pinterest

Na pierwszy plan aranżacji wysuwa się zachowawczość i minimalizm oraz elegancja i funkcjonalność. Wszystko zostało tu dokładnie przemyślanie. W tym wnętrzu nie ma miejsca na przypadkowość. Jest wygodny komplet wypoczynkowy (sporych rozmiarów sofa, fotel), są kolorowe, miękkie poduszki, jest mały, drewniany stolik. Ważne, aby było dużo naturalnego światła. Stojące lampy i dodatkowe kinkiety stworzą przytulny klimat wieczoru.

Całość, jako że nawiązuje do stylu skandynawskiego, utrzymana jest w spokojnych, stonowanych tonacjach, z przewagą bieli i błękitu. Bardzo charakterystycznym elementem werandy jest drewniana podłoga, która idealni współgra z tym, co skandynawskie.

2 thoughts on “Weranda w stylu skandynawskim

  1. Ach kocham styl skandynawski… Żaden inny nie prezentuje się tak elegancko i stylowo. Taka weranda to marzenie chyba każdej kobiety 🙂 jest przytulnie, jest pięknie, jest klimatycznie…

    1. a dla mnie ideałem byłaby taka ciemniejsza, brązowo-drewniana weranda – w stylu amerykańskim.
      Ta skandynawska jest jakaś taka chłodna – owszem, fajnie się na nią patrzy, ale żeby wieczorem usiąść z harbatą na fotelu bujaku okryć się kocykiem… to nie to. Zbyt jasno i sterylnie;)
      Weranda powinna dać mi hmmm poczucie intymności:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.