ogrody i trawniki rośliny rośliny doniczkowe rośliny ogrodowe werandy i balkony

Oranżowe kompozycje

Oranżowe kompozycjeOgniste odcienie koloru pomarańczowego sprawiają, że nawet niepozorny balkon będzie tętnił życiem. Słońce, lato, radość życia – tak najlepiej można oddać istotę barwy pomarańczowej. Taras ozdobiony kwiatami w różnych odcieniach oranżu staje się miejscem zapewniającym dobry nastrój, dostarczającym nowych porcji energii i sprzyjającym ożywieniu całego naszego organizmu. Jak stworzyć pomarańczowe kompozycje w ogrodzie? Jakie kwiaty wykorzystać do oranżowych aranżacji ogrodowych? 

Pomarańczowe kwiaty

Aksamitki
Pomarańczowe aksamitki

Pomarańczowe kwiaty są ozdobą wielu roślin jednorocznych. Nasłonecznione miejsca lubią: nasturcja, nagietek i aksamitka, osteospermum, minipetunie, gazania, emezja oraz diaskia. Do pomarańczowych kwiatów znakomicie pasują lśniące odcieniami miedzi liście żurawki i licznych odmian koleusa (pokrzywki). Koleus jest rośliną o delikatnych liściach i mięsistych pędach, dlatego najlepiej czuje się w miejscu półcienistym, gdzie jest mniej narażony na wysuszające działanie promieni słonecznych.

Prymula
Pomarańczowa prymula

Ozdobą tarasu są wieloletnie rośliny uprawiane w pojemnikach: lantana, datura czy paciorecznik, które spełnią nasze marzenia o wakacyjnej aurze przez cały rok. Kolor pomarańczowy nie musi zblednąć czy zniknąć nawet w miejscach cienistych. Kwitnące w tej barwie niecierpki, fuksje i begonie bulwiaste skutecznie rozjarzą zakątki tonące dotychczas w półmroku.

Kolor pomarańczowy w połączeniu z czerwonym i żółtym jest wyrazem żywotności i gorącego temperamentu. Natomiast świeżością i młodością promieniują oranże w połączeniu z białymi kwiatami i jasnozielonymi liśćmi. Bardzo modne jest w tym sezonie połączenie barwy pomarańczowej z turkusową. Gliniane doniczki malujemy farbą w kolorze turkusowym, sadzimy w nich kilka okazów roślin jednorocznych kwitnących na pomarańczowo i oto mamy gotową wspaniałą aranżację przez całe lato zdobiącą nasz balkon lub taras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *