Dekoracje OGRÓD rośliny rośliny doniczkowe werandy i balkony zielone aranżacje

Kwiatowa tęcza na tle nieba

Kwiatowa tęcza na tle niebaWiszące na balkonie kosze to najodpowiedniejsze miejsce, w którym kwitnące rośliny prezentują się najokazalej. Uprawianie roślin w wiszących pojemnikach to może być prawdziwy hit! Oszałamiająca mnogość kwiatów, jakie tworzą nowe odmiany tychże roślin, zapiera niekiedy dech w piersiach. O ich powodzeniu decyduje również charakterystyczna forma wzrostu, przejawiająca się nieskrępowanym rozwojem pędów we wszystkich kierunkach.

Jak dobrać rośliny?

Kwitnące kule
Kwitnące kule

Najważniejszym kryterium doboru roślin jest długość kwitnienia. Powinniśmy się decydować wyłącznie na gatunki kwitnące przez całe lato. Najwięcej przyjemności dostarcza widok powiększających się z tygodnia na tydzień gęstych kwiatowych zasłon. To właśnie dlatego rośliny długo kwitnące są od wielu sezonów niekwestionowanym numerem jeden. O niespożytej sile kwitnienia miniaturowych form surfinii można się przekonać, gdy rosnące w wiszących pojemnikach rośliny przybierają po pewnym czasie postać pełnych zwartych kul kwiatowych. Szczególnie atrakcyjna jest pod tym względem wiśniowa odmiana ‘Cherry’ i pomarańczowa ‘Terracotta’.

Kwiaty w wiszącym koszu
Kwiaty w wiszącym koszu

Charakteryzujące się bardzo rozłożystym pokrojem oraz niezliczoną ilością drobnych kwiatków rośliny prezentują się najciekawiej jako balkonowi soliści. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to rośliny wrażliwe na nadmiar wilgoci i dlatego w pojemnikach niezbędne są otwory odprowadzające wodę. Godne polecenia są też surfinie z grupy średnich. Na balkonach szczególnie interesująco prezentują się odmiany z ciemnymi żyłkami na kwiatach.

Kompozycja z różnokolorowych kwiatów
Kompozycja z różnokolorowych kwiatów

Innym ważnym kryterium doboru jest kolor kwiatów; współczesne odmiany balkonowe dostępne są już we wszystkich kolorach. Barwa kwiatów popularnej werbeny oscyluje w odcieniach różowego i czerwonego. Dzięki eleganckiej formie, nowe odmiany z serii Temari sprawiają ciekawe wrażenie zarówno w pojedynkę, jak i w grupach. Wśród roślin kwitnących na niebiesko polecana jest scewola czy odmiany torenii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.