DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ poradniki

Metamorfoza garażu – siłownia, bilard a może pralnia

Z jakiegoś powodu garaż stracił swoje nominalne zastosowanie? Nie posiadasz już samochodu lub zostawiasz go gdzieś indziej a pomieszczenie, stoi puste? Można je zagospodarować na wiele sposobów. Podsunę wam pomysły na stworzenie z niego pokoju do rozrywki, miejsca, w którym wylejecie hektolitry potu pozytywnie, wpływając na swoje zdrowie lub tworząc pomieszczenie sanitarne, za które wcześniej robiła łazienka.

Miejsce do wypoczynku i treningu

garaż
źródło: http://foter.com/

O ile kawaler może pozwolić sobie na metamorfozę garażu w pomieszczenie typowo rozrywkowe i „męskie”, to mąż i głowa rodziny musi uzgodnić to ze swoimi bliskimi. No, chyba że mieszkanie jest na tyle duże, że siłownia zajmująca cały garaż okaże się zbawieniem dla salonu lub sypialni pełnego sprzętu fitness, który nie miał swojego miejsca. Wielu aktywnych fizycznie mężczyzn marzy o własnej siłowni. Nie trzeba ogromnego budżetu, by taką stworzyć. Zamykając się w kwocie 2 tysięcy złotych, zgromadzicie cały potrzebny sprzęt i obciążenie. Około 40% tej kwoty wydacie na różnej wagi i wielkości talerze do sztangi oraz hantli wraz z gryfami. Pozostała suma powinna być przeznaczona na drążek do podciągania instalowany na suficie lub ścianie. Chociaż dużo lepsza opcją jest zakup stacjonarnych poręczy z drążkiem które, mimo iż są kilkukrotnie droższe, nie wymagają wiercenia dziur w ścianach. Oprócz tego będziecie potrzebowali ławki oraz regulowanych oddzielnych stojaków pod sztangę. Warto zainwestować w podłogę do siłowni w postaci czteroczęściowych puzzli. Dzięki niej zabezpieczycie nawierzchnię przed pękaniem.

Stworzenie z garażu miejsca do wypoczynku jest dużo tańsze. Chyba że waszym marzeniem jest posiadanie profesjonalnego stołu do bilarda lub tenisa stołowego. Najszybszą drogą do zmiany garażu w ciepły męski zakątek jest inwestycja w ciepłą wykładzinę, podkład z korka oraz instalacja elektrycznego grzejnika. W przypadku siłowni oraz miejsca, w który będzie grała muzyka i może być dosyć głośno, warto zainwestować w wygłuszające panele ścienne. Wystarczy pokryć nimi ścianę, przez którą dźwięk wpada do mieszkania lub sufit w przypadku garażu na niższym poziomie.

Garaż jako pomieszczenie użyteczne dla domu

pralnia
źródło: http://foter.com

Nie ukrywam, że najpopularniejszą metamorfozą garażu jest pralnia i suszarnia. Domy jednorodzinne z garażem, które nie trzymają w nim samochodu, szybko stają się miejscem do suszenia prania. Przy dobrym pomyśle i logistyce można połączyć ją nawet z miejscem do treningu siłowego. Niestety nie każda kobieta pozwoli przerzucać ciężary i kurzyć wam na białą schnącą pościel i ubrania. Dlatego niezbędne są wcześniej wspomniane maty w formie puzzli, które redukują kurz wzbijający się w górę z podłogi. Słabym pomysłem jest robienie z garażu kolejnego strychu i przetrzymywanie tam rzeczy, które nie mają w domu żadnego zastosowania. Lepiej jest zagospodarować je na jeden lub dwa sposoby tak by rodzina oraz mężczyzna mieli z niego pożytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *