BUDOWA I REMONT podłogi Ściany

Wykończenie mieszkania – mocowanie listew

Gdy podłogi są już ułożone, a ściany pomalowane, jedną z ostatnich czynności wykończeniowych jest mocowanie listew przypodłogowych. Listwy przypodłogowe to niezastąpiony sposób łączenia podłogi ze ścianą. Zakrywają dylatacje i wszelkie remontowe niedoróbki, o które na styku dwóch płaszczyzn szczególnie łatwo. Pozwalają w estetyczny sposób ukryć kable, a także – mimo że pozornie niewidoczne – podkreślają styl wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe
Białe listwy przypodłogowe

Najczęściej wybierane listwy to listwy z płyty MDF albo z klejonki sosnowej pokrytej dekoracyjną folią lub naturalnym fornirem. Popularne są również listwy wykończone białą okleiną, które później można pomalować na dowolny kolor. Mocowanie listew przypodłogowych najlepiej zacząć zaraz po pomalowaniu ścian i ułożeniu podłogi. Najpopularniejszy sposób mocowania listwy przypodłogowej polega na przyklejeniu jej do ściany za pomocą kleju montażowego.

Listwy przypodłogowe w wykończeniu mieszkania
Listwy przypodłogowe w wykończeniu mieszkania

Jak w prosty i szybki sposób przymocować listwę podłogową? Najlepiej wykorzystać klej Pattex Fix Super. Na początku należy oczyścić podłoże, na które mamy zamiar przyklejać listwę, a więc powierzchnię ścian. Trzeba oczyścić ściany z kurzu, otworzyć klej montażowy i nanieść go w równych odstępach na powierzchnię listwy, która będzie przyklejana do ściany. Ilość nałożonego kleju nie powinna być zbyt duża, żeby przy dociśnięciu do ściany nie pojawił się na brzegach nieestetyczny jego nadmiar, który od razu należy wycierać miękką ściereczką. Możliwa jest delikatna korekta listwy przez kilka minut od dociśnięcia. Po wyschnięciu kleju listwę można pomalować. Mocowanie listwy przypodłogowej jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Przekonaj się sam i wypróbuj klej Pattex Fix Super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.