podłogi

Bambus na podłogę

Modne i solidne podłogi w przystępnej cenie to podłogi bambusowe. Do najbardziej znanych producentów podłóg bambusowych należą firmy KOPP i GLOBALWOOD. Brzegi desek bambusowych są zwykle wykańczane mini v-fugą, która nadaje im charakteru. Do wyboru klienta pozostają deski matowe lub pokryte lakierem o wysokim połysku. Powierzchnia desek jest albo fabrycznie pokrywana sześcioma warstwami lakieru matowego, albo lakierem o wysokim połysku utwardzonym promieniami UV.

Deski na podłogę bambusową
Deski na podłogę bambusową

Deski bambusowe są łączone ze sobą metodą pióro-wpust. Należy je przykleić do podłoża klejem poliuretanowym dwuskładnikowym. Na rynku dostępne są także deski bambusowe, które można łączyć ze sobą w systemie KLIK. Ten rodzaj podłogi można układać w formie tzw. podłogi pływającej bez konieczności stosowania kleju.

Aranżacja salonu z wykorzystaniem bambusowych desek podłogowych
Aranżacja salonu z wykorzystaniem bambusowych desek podłogowych

Bambus prasowany, szczotkowany czy olejowany to gwarancją nadania doskonałego klimatu takim pomieszczeniom, jak: pokój gościnny, salon, sypialnia. Niezwykła i nowoczesna podłoga jest gwarantem wysokiej estetyki dla pomieszczenia, w którym się znajduje. Podłogi bambusowe to jednocześnie podłogi naturalne, egzotyczne i nowoczesne. Warto w nie zainwestować, jeśli zależy nam na wysokiej estetyce wnętrza, a ponadto na ekonomice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.