szklarnie/ogrody zimowe

Jak stworzyć domową oranżerię?

Chyba każdy marzy o miejscu, w którym mógłby się w pełni zrelaksować i odciąć od codzienności. Nie jest tajemnicą, że najłatwiej odpoczywamy w otoczeniu zieleni, najlepiej na łonie natury. Co jednak, jeśli nie posiadamy ogromnego ogrodu, a jedynie balkon? Odpowiedź jest prosta – wystarczy przeobrazić go w oranżerię.

oranżeria, ogród zimowy

 

Aby stworzyć sobie zimowy ogród, wystarczy zabudować balkon taflami szkła. Wprawdzie nie stworzy nam to klimatu egzotycznego, ale skutecznie osłoni go od deszczu, śniegu, wiatru i kurzu ulicznego. Co więcej, dzięki takiej szklanej zabudowie z naszego mieszkania będzie uciekać mniej ciepła!

W prawdziwy zimowy ogród zamienimy balkon poprzez specjalny system zabudowy polegający na ociepleniu ścian i podłogi przez specjalne szyby. Możemy tym sposobem powiększyć powierzchnię mieszkania, jeśli zdecydujemy się na wyburzenie ścian dzielących mieszkanie od balkonu.

Source: weranda.pl via Rebecca on Pinterest

 

 Balkon przy przerabianiu na oranżerię należy ocieplić, nie zapominając przy tym o odpowiedniej wentylacji. W lecie sprawa jest prosta – wystarczy uchylenie okien. Zimą dobrą wentylację zapewnią regulowane nawiewniki umieszczone nad podłogą i wywietrzniki przy suficie. Jeśli dodatkowo nasz balkon jest dobrze nasłoneczniony, przydatne – szczególnie w lecie – będą rolety lub zasłony.

 

Jeśli tylko dysponujemy wolną gotówką, warto się zdecydować na budowę oranżerii. Nie ma nic piękniejszego, niż spędzenie zimowego wieczoru w otoczeniu bujnej zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *