Wnętrza

Otul się wzorami i kolorami

Kto z nas nie marzy o przytulnym domu, takim do którego miło się wraca i z przyjemnością wypoczywa. Nawet jeśli preferujemy styl minimalistyczny stroniący od dodatków i dekoracji albo futurystyczny z jego ostrymi kolorami i liniami nadal możemy stworzyć w naszych wnętrzach sympatyczny klimat. Wystarczy, że otulimy je wzorami i kolorami, które sami wybierzemy. W ten sposób wyrazimy najlepiej nasz charakter.

W bawełnianej pościeli

fot. unsplash.com

Pomieszczeniem, o którego klimat powinniśmy zadbać w szczególny sposób jest sypialnia. Urządzając ją skupiamy się zazwyczaj na meblach mających zapewnić nam wygodę podczas snu albo na kolorze ścian, który ułatwiałby nam zasypianie.

Tymczasem o jakości naszego wypoczynku decydują często tkaniny, z jakich wykonana jest nasza pościel. Latem najlepiej wybrać poszewki i prześcieradła wykonane z naturalnego lnu lub jedwabiu, a zimą w tej roli bardziej sprawdzi się flanela albo tkaniny bawełniane. Często wybór gotowych zestawów bielizny pościelowej wydaje nam się banalny i oklepany.

Szukając naprawdę oryginalnych materiałów warto odwiedzić sklep z tkaninami i zwrócić uwagę na modne ostatnio motywy łowickie albo tchnące spokojem angielskie wzory. Co więcej, ten sklep internetowy oferuje także tkaniny na zasłony i tkaniny obiciowe, które doskonale będą pasować do tkanin bawełnianych wybranych przez nas wcześniej na kapy.

Pod miękkim kocykiem

Pod względem przytulności żadne inne pomieszczenie nie może równać się z pokojem dziecięcym. Szczególnie słodko wyglądają pokoiki maluszków, gdzie królują pluszaki na miękkich bawełnianych i flanelowych tkaninach.

Sprawdźmy, czy materiał lub tkanina, których dotykać będzie nasze dziecko wykonane są z naturalnych włókien, a sposób ich farbowania i produkcji potwierdza znak jakości. Wybierając dwustronne kocyki Minky, możemy być pewni ich bezpieczeństwa dla skóry dziecka, a miękkość i kolorystyka sprawią, że będą doskonałym dodatkiem do łóżeczka albo wózka. Sklep online Otula.pl oferuje również tkaniny zasłonowe z ulubionymi przez dzieci motywami.

W przytulnym wnętrzu

Można się zastanawiać, co decyduje o klimacie wnętrza, jednak większość z nas stwierdzi z pewnością, że są to dodatki. Harmonijnie dobrane materiały obiciowe i zasłonowe nadadzą każdemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Kupowane na metry w internetowych sklepach tkaniny pozwalają na rozwinięcie skrzydeł fantazji.

Nie tylko możemy tworzyć własne kompozycje, ale również szyć z resztek flaneli czy lnu ciekawe patchworkowe narzuty, które niesamowicie odmienią każdy salon lub sypialnię. Otuleni tkaninami z miękkiej bawełny w pełni docenimy nasze przytulne wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.