Warsztat

Ekonomiczne ogrzewanie warsztatu promiennikami podczerwieni

Spis treści

Promienniki podczerwieni – komfort pracy w warsztacie

Któż z nas nie miał do czynienia z sytuacją, gdy mocował się niewspółmiernie długo z jakimś prostym elementem tylko dlatego, że zmarzły mu dłonie? Jedną z takich profesji jest mechanik samochodowy – skóra poddana kilkugodzinnemu oddziaływaniu zimna z pewnością nie wpływa pozytywnie na wydajność. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tak specyficzną pracą. Masz już serdecznie dość zimna w warsztacie? Czy pozostaje ci zatem jedynie przekwalifikowanie, ewentualnie wyjazd do cieplejszego kraju? Spokojnie, istnieje doskonałe rozwiązanie na ogrzanie warsztatu i to bez rujnowania twojej kieszeni – mowa o promiennikach podczerwieni.

Chcesz wiedzieć, na czym polega ich działanie i jakie są ich zalety? Promienniki ciepła posiadają grzałki, które rozgrzewając się do bardzo wysokiej temperatury, emitują niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone. Warto przy tym wspomnieć, że energia cieplna powstaje dopiero w momencie  zetknięcia się z powierzchnią ciała człowieka czy przedmiotu, na które padają promienie, czyli inaczej niż w innych, konwekcyjnych źródłach ciepła, które ogrzewają powietrze. Tym samym praca promienników jest wyjątkowo ekonomiczna. Chcesz dowiedzieć się coś więcej na ich temat? Odwiedź stronę: https://promienniki.sklep.pl/. Jeśli zaś potrzebujesz kilku argumentów „na już”, poniżej przedstawiamy listę podstawowych benefitów, płynących z użycia tej technologii.

Ogrzeją słabo izolowane lub półotwarte obiekty

Twój warsztat ma naprawdę dużą powierzchnię? Jest wysoki i nie posiada dobrej izolacji? Na pewno zdajesz sobie sprawę, że ogrzanie go tradycyjnymi metodami, to jak wrzucanie pieniędzy do pieca. Natomiast sprawdzi się tu idealnie ogrzewanie strefowe, jakim może być promiennik podczerwieni. Dzięki możliwości umieszczenia go w dowolnym miejscu, będzie ogrzewało bezpośrednio człowieka pracującego przy obiekcie, a nie powietrze, które ulega ciągłej wymianie.

Są niezwykle wydajne

Dwa karbonowe systemy grzewcze emitują szybkie promieniowanie podczerwone fali o średniej długości, zapewniając wydajność, która jest najlepsza spośród wszystkich systemów grzewczych na podczerwień. Przy odpowiednim montażu, możesz zaoszczędzić nawet do 45 % energii w swoim warsztacie.

 

Zadziałają niemalże natychmiast, dając przyjemny efekt

Już nie musisz marnować czasu w pracy czekając, aż zadziała grzejnik czy piecyk. Efekt grzewczy promienników jest niemalże natychmiastowy. Po kilku sekundach od włączenia go, poczujesz na skórze przyjemne ciepło, zbliżone do delikatnego ogrzewania przez promienie słoneczne. Powiedzenie, że poczujesz się w warsztacie jak na wakacjach, byłoby przesadą, ale z pewnością będzie ci się pracowało o wiele bardziej komfortowo.

Wytwarzają przyjazne dla oczu, delikatne światło

W odróżnieniu od  promienników halogenowych i kwarcowych, emitujących agresywne, oślepiające czerwone światło, promienniki podczerwieni świecą neutralne. Dzieje się tak dlatego, że światło pomarańczowe zostało zredukowane, przez co ogrzewanie nie będzie rozpraszało twojej uwagi. Do warsztatów szczególnie polecamy promienniki z serii SPOT – są mocne, wytrzymałe, posiadają lamelowy front, a na dodatek można je zawieszać do wysokość nawet 3 metrów – sprawdzą się zatem doskonale nawet w tak wymagającym środowisku, jak warsztat.

Są wygodne w sterowaniu

Nie musisz przerywać pracy by zmienić ustawienie ogrzewania  – wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk na pilocie. Promienniki możesz także zintegrować z systemami bezprzewodowymi czy zdalnymi. Nadto automatycznie przełączają poziomy mocy, dostosowując się do temperatury otoczenia.

Są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska

Używając promienników do ogrzewania warsztatu, nie musisz obawiać się negatywnych skutków dla swojego zdrowia. Nie wnikają one w głębokie warstwy skóry, ani nie produkują spalin, dymu czy innych niepożądanych substancji . Będzie to również istotne, gdy starasz się by twój warsztat spełniał standardy ekologiczne. Co równie ważne, nie odnotujesz uciążliwych zjawisk takich jak skraplanie pary wodnej czy unoszenie się kurzu, typowych dla innych metod ogrzewania.

Przytoczone cechy ogrzewania promiennikami podczerwieni wskazują, że jest to nowoczesne, bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla warsztatu. W pełni zasadne jest potraktowanie go jak inwestycję, pozwalającą na zoptymalizowanie pracy, a tym samym możliwość zwiększenia dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *