BUDOWA I REMONT Ściany

Akwarele na ścianie

Akwarele na ścianie kojarzą nam się z rozmytym obrazem. I słusznie. Nie chodzi jednak tylko o technikę malowania obrazów, ale ogólnie o technikę malowania, która została przeniesiona przez designerów i projektantów na całe powierzchnie ścian w domach i mieszkaniach. Zwiewne formy i pastelowe barwy trafiły z akwareli do wnętrz. Chodzi już nie tylko o piękne obrazy czy grafiki w gustownych ramach, ale też o modne tapety. Jak udekorować pomieszczenia za pomocą akwareli?

Tapeta
Wnętrza jak akwarele; źródło: urzadzamy.pl.

Rozmyte plamy barwne na ścianach to nowy trend aranżacyjny. Taka technika pozwala uchwycić lekki, letni klimat we wnętrzach. Akwarele najlepiej prezentują się w strefie wypoczynkowej w salonie i w sypialni. Wraz z techniką akwareli, która przenikła do wnętrz, pojawiła się też moda na charakterystyczne cieniowania, tzw. ombre. Jeśli chcesz urządzić modne wnętrze, zainwestuj w abstrakcyjne akwarele, pełne mieniących się kolorów. Najprostszy sposób na urządzenie modnej sypialni to zakup gustownej akwareli, którą można powiesić nad łóżkiem. Nie potrzeba do niej dobierać innych dekoracji ściennych. Warto zadbać jednak o to, by kolory we wnętrzu współgrały ze sobą. Te same akcenty barwne z akwareli niech wystąpią w dodatkach – poduszkach, narzutach, dywanach, wazonach itd.

Akwarela
Wyrazista akwarela w ramie na ścianie; źródło: urzadzamy.pl
Ombre
Ściana w stylu ombre; źródło: urzadzamy.pl.

Inną opcją niż malowana akwarela są różnego rodzaju wydruki – na papierze, drewnie czy szkle. Jeśli jesteś jeszcze bardziej odważna aranżacyjnie, nie warto ograniczać się do subtelnych dekoracji jak obraz czy grafika. Rozmyte barwy albo ombre mogą pojawić się na całej ścianie. Projektanci nie ograniczają się już tylko do łagodnych pasteli, ale sięgają po bardziej wyraziste kolory – szmaragd, granat, antracyt. Na tapetach w stylu ombre pojawia się też róż – od lekkiego pudrowego odcienia do magenty, a nawet burgundu. Operowanie gradientami stanowi też inspirację dla producentów fototapet. Iskrzące odcienie tego samego koloru, płynne przechodzenie odcienia w odcień to hit tego sezonu, który na pewno na dłużej zagości w aranżacjach naszych mieszkań i domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *