Dekoracje Kuchnia

Szklane elementy w domu

Szkło otacza nas z każdej strony. Czasami nawet tego nie zauważamy. Jest na wystawach sklepowych, w każdym biurze, ze szklanych szklanek pijamy kawę. Szkło może być idealnie przejrzyste, błyszczeć niczym kryształ, może być matowe, by przepuszczało światło, ale chroniło prywatność przed wścibskim wzrokiem. Szkło we wnętrzach domów jest praktyczne, ale też estetyczne. Chroni ściany przed zabrudzeniem, domowników przed hałasem, wyznacza przestrzeń oraz dodaje optycznej lekkości. Sprawia, że nawet małe wnętrza stają się jasne i przestronne.

Szklane drzwi

 

Szkło w drzwiach nie jest nowością. Drewniane drzwi ze szklanymi szybami zdobiły już mieszkania naszych babć i dziadków. Teraz jednak drewno coraz częściej jest wypierane przez grube, hartowane panele szklane. Grube szkło wybierane do produkcji drzwi jest odporne na uderzenia, łatwe w czyszczeniu, pozwala światłu przenikać, dzięki czemu zwiększa wizualnie przestrzeń i rozświetla ją.

Do drzwi szklanych już dawno przekonali się architekci i ich klienci: szczególnie właściciele sterylnych gabinetów i przychodni. Teraz drzwi szklane w mieszkaniach stają się elementem dekoracyjnym, nadającym wnętrzu niezwykle nowoczesnego wyrazu. Drzwi szklane świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, także w łazience lub ubikacji. Wystarczy wybrać te matowe lub z fakturą, która daje poczucie intymności.

Szkło w kuchni

Szkło w kuchni to obecnie nie tylko naczynia. To także znakomita ochrona ścian i blatów kryjąca się pod nazwą lacobel. Tam, gdzie płytki ścienne wydają się nie dość piękne, tam można użyć dużych powierzchni szklanych. Aranżacje kuchni ze szkłem mogą obejmować montaż szkła hartowanego i lakierowanego, co zwiększa jego przydatność w miejscach najbardziej narażonych na zniszczenie, czyli w okolicy kuchenki. Panele szklane w kuchni mogą być matowe, wzorzyste lub zupełnie przejrzyste i tworzyć ochronę dla kolorowej tapety, dla grafik lub zdjęć. To znakomite zabezpieczenie ściany jest też niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Gładka, odporna na środki chemiczne powierzchnia wymaga jedynie regularnego przetarcia szmatką z detergentem. Szyba w kuchni nad blatami będzie więc perfekcyjnie czysta, jeśli tylko właściciel domu poświęci minutę dziennie na jej umycie. Nie da się też ukryć, że sam proces montowania szkła w kuchni trwa krócej, niż mozolne układanie płytek lub mozaiki. Efekt natomiast potrafi zauroczyć. Szkło w kuchni wykorzystać można także w sposób niezwykle użytkowy na co dzień. Szklane deski do krojenia i przyrządzania posiłków oraz szklane ochrony na zlewozmywak to trwałe, higieniczne i estetyczne wyposażenie do kuchni.

Szklane schody

Schody we wnętrzu potrafią nadać mu charakteru. Wybierając elementy drewniane, stworzymy dom klasyczny, ale szklane schody to już kwintesencja nowoczesności. Przejrzyste stopnie zamontowane na metalowych elementach, pomimo swojej masywności i trwałości, wydają się lżejsze i pozwalają na przepływ światła. To, odbijając się od szklanych stopni i przechodząc przez nie, maluje wzory na ścianach. Oprócz estetyki, jak zawsze ważne są walory użytkowe.

Schodów szklanych nie trzeba chronić przed zarysowaniami, nie układa się na nich dywanów czy wykładzin. Są niezwykle odporne na również na stłuczenie, właściwie są niezniszczalne. Idealnie wpasują się w przestrzeń typu loft, hi-tech, czy eleganckiego, przestronnego apartamentu, w którym nowoczesna technologia świetnie łączy się z komfortem użytkowania i maksymalną wygodą mieszkańców.

Szkło w łazience

Szkło lakierowane oraz hartowane znakomicie sprawdza się także w łazience jako okładzina ścian. W tym niezwykle wilgotnym środowisku pokrycie ze szkła jest wyjątkowo praktyczne i odporne na zniszczenie. W przeciwieństwie do płytek, zwłaszcza tych z fugami, na szkle nie rozwija się pleśń. Szkło w łazience to także parawany odgradzające prysznic lub wannę czy drzwi łazienkowej szafy, w której schować można kosmetyki, ręczniki, środki chemiczne. Można także ukryć za szklanymi drzwiami pralkę i suszarkę.

W żadnej toalecie ani łazience nie może zabraknąć lustra. Piękne, niezwykle gładkie lustro w szykownej ramie lub wklejone w przestrzeń między dwoma ścianami, nie tylko odbija wizerunki użytkowników wnętrza, ale także rozświetla wnętrze i powiększa je optycznie, co w niewielkich łazienkach niezwykle korzystnie wpływa na ogólny wygląd pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.