Kuchnia

Eleganckie i nowoczesne dzbanki do kawy i herbaty

Spożywanie posiłku, picie kawy czy herbaty w towarzystwie rodziny, przyjaciół i ważnych dla nas osób ma nie tylko charakter jednoczący wokół jednego stołu, ale pozwala odnaleźć spokój, zrozumienie i wspólne spędzanie ze sobą wolnego czasu. Wyrazem szacunku dla gości jest podanie smacznych potraw, piękne nakrycie stołu i elegancka porcelanowa zastawa czy serwis do kawy.

To właśnie popołudniowa kawa i herbata, w towarzystwie deserowych słodkości, podana na pięknej porcelanie podkreśli wyjątkowość wspólnie spędzonych chwil. Również spotykając się z przyjaciółką w restauracji czy kawiarni oczekujemy eleganckiego podania kawy.

Historia porcelanowego dzbanka…

Pierwsze czajniki do parzenia herbaty przybyły do Europy oczywiście z Chin, około 1500 roku, czyli długo po tym, jak zaczęto pić herbatę. Zbudowane były z plastycznej i trzymającej ciepło czerwonej gliny, która podczas wypalania, dzięki dużej zawartości kwarcu i miki pokrywała się naturalną glazurą.

Przez wieki dzbanuszki do parzenia herbaty zmieniały swoje kształty i wzory. Dzbanki najczęściej były małych rozmiarów, okrągłe lub w kształcie gruszki z prostym, krótkim dzióbkiem. Ozdabiano je kwiatami, herbami rodów, jednak te najpopularniejsze, również w dzisiejszych czasach, kryją w sobie wpływ dalekiego wschodu.

Dzbanek porcelanowy do herbaty
fot. sklep.maxwellandwillams.pl

Oryginalne dzbanki dzisiaj

Wybór dzbanków do kawy i herbaty jest bardzo bogaty. Od wymyślnych kształtów po równie wyjątkowe printy i wzory. Całe serwisy kawowe mogą być swobodnie uzupełniane dodatkowymi elementami, które łącząc się stanowią stylistyczną całość. W ozdabianiu porcelany odzwierciedlana jest wielokulturowość europejska.

Większość miłośników herbaty i kawy wybiera jednak klasyczne kształty elementów serwisu. Dzbanek jest raczej pękaty, o nisko osadzonym dzióbku, co ułatwia parzenie i nalanie naparu. W eleganckich restauracjach spotkamy się z najwyższej jakości porcelaną utrzymaną w kolorze perły ze złotymi akcentami lub w odcieniach pudrowego różu i zdobieniami w stylu vintage. Osoby kochające wyjątkowy design i dokładne wykonanie docenią inwestycję w porcelanę najwyższej jakości.

Świat porcelany Maxwell and Williams

Nowoczesną i elegancją porcelanę znajdziesz w ofercie marki Maxwell and Williams. Od 2006 roku możemy nabyć ją w Polsce. Zastawy można kompletować dowolnie według własnych potrzeb. Uzupełnieniem są kubki, filiżanki, dzbanki, miski, półmiski, patery do deserów oraz niezliczone akcesoria.

Projektantami porcelany są znani na świecie artyści, którzy tworzą kolekcje z pasją, miłością do sztuki, hołdując aktualnym trendom w designie. Każdy miłośnik, kolekcjoner mistrzowsko wykonanej porcelany chciałby posiadać w swoich zbiorach produkty Maxwell and Williams, które są także idealnym prezentem okolicznościowym dla ukochanej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *