AGD pralki

Zanim wybierzemy pralkę…

Zakup pralki jest nie lada wyzwaniem. Warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę przy oglądaniu dostępnych modeli, jakie parametry są ważne oraz czym producenci pralek mogą nas zaskoczyć. Ponieważ wybór jest naprawdę bardzo szeroki, na początek najlepiej określić swoje oczekiwania i potrzeby.

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy do łazienki lepiej pasuje pralka ładowana od góry, czy od przodu. Pralki ładowane od góry są przeważnie węższe i zajmują mniej miejsca, dlatego lepiej sprawdzają się w niedużych łazienkach. Trzeba tylko pamiętać, że potrzebują około 40-60 cm wolnej przestrzeni nad sobą. Pralki ładowane od przodu są bardziej pojemne i przez to mają większe wymiary, chociaż można znaleźć kilka modeli płytkich (do 42 cm) o mniejszej pojemności. O wyborze rodzaju urządzenia przeważnie decyduje łazienka i pomysł na jej aranżację.

Kiedy już zdecydujemy jaki rodzaj pralki będzie potrzebny, zastanówmy się nad swoimi oczekiwaniami wobec urządzenia. Warto w tym celu przeanalizować swoje potrzeby: jak często pierzemy, czy potrzebne nam będą zróżnicowane programy pozwalające na szczegółową segregację prania, czy chcemy mieć też funkcję suszenia, jak ważne jest dla nas zużycie prądu i wody. Jeśli odpowiemy sobie na te pytania, będzie nam łatwiej przyglądać się funkcjom, jakie pralka ma do zaoferowania. A tych jest całe mnóstwo. Wśród programów prania można znaleźć między innymi program do prania odzieży delikatnej (idealny przy dzieciach) i krótkiej przepierki, nie brakuje też programów dostosowanych do najróżniejszych rodzajów tkanin. Klasa energetyczna pozwala na oszczędne i efektywne pranie, a funkcje dodatkowe mogą bardzo ułatwić życie. Warto zwrócić też uwagę na prędkość wirowania – im jest wyższa, tym pranie będzie bardziej suche (ale i bardziej wymięte).

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się też pralko-suszarki. To urządzenia kompaktowe, które nie tylko wypiorą, ale i wysuszą pranie. Jest to rozwiązanie w sam raz do mieszkań, w których brakuje miejsca na suszenie prania. Taka funkcja bardzo ułatwia życie także w sytuacjach, gdy niespodziewanie trzeba zrobić pranie, na przykład przed wyjazdem. Aktualnie wszystkie pralko-suszarki są dostępne w wersji ładowanej od przodu.

Chociaż oferta pralek jest szalenie bogata, wybór nie musi być trudny. Wystarczy bardzo dobrze poznać swoje potrzeby, zastanowić się nad tym co jest dla nas wygodne i jakie rozwiązania ułatwiłyby życie, by znaleźć odpowiedni model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *