Ściany

Tapety do łazienki

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Chociaż mogłoby się wydawać, że tapeta nie pasuje do łazienki, to jednak jest to rozwiązanie funkcjonalne i do tego niedrogie w porównaniu z zakupem glazury. Istotne jest jednak, by kupić odpowiednią tapetę, czyli taką, która jest zmywalna i wodoszczelna. Jeszcze innym pomysłem jest łączenie glazury z tapetą, co daje nam szansę na odmianę aranżacji łazienki bez narażania się na znaczne koszty.

Tapeta
Tapeta w paski; źródło: dom.pl.

Tapeta do łazienki
Tapeta do wilgotnych wnętrz; źródło: abc-sciany.pl.

Mogłoby się wydawać, że tapeta jest fatalnym wyborem do wilgotnej łazienki, w której często zmienia się temperatura. Jednak na rynku od wielu lat są dostępne specjalne tapety przeznaczone do łazienek. Są to tapety odporne na wodę i wilgoć, które można zmywać bez ryzyka, że się zniszczą. W łazienkach świetnie sprawdzają się tapety winylowe albo wykonane z włókna szklanego. Tapety winylowe w wierzchniej warstwie są pokryte winylem, czyli tworzywem syntetycznym, które jest odporne na zarysowania i wodoszczelne. Najlepsze są tapety winylowe płaskie, z gładką, błyszczącą powierzchnią. Ładnie odbijają światło, przez co można optycznie powiększyć wnętrze.

Tapeta
Kwiatowa tapeta w łazience; źródło: www.domideco.pl.

Tapety z włókna szklanego przypominają tkaninę o grubym splocie. Są odporne na wilgoć, jak i uszkodzenia mechaniczne. Są dość drogie, ale stanowią dobrą inwestycję na lata. Można je malować na dowolny kolor, używając farb akrylowych, epoksydowych albo lakierów akrylowych. Jak łączyć tapetę z glazurą? Najlepiej trzymać się zasady, że jedna część ścian w łazience jest jednolita, a druga – wzorzysta. Istotna jest też spójność kolorystyczna – kolor z glazury powinien choćby w akcencie pojawić się na tapecie i na odwrót. Nie bójmy się eksperymentować. Czasem to, co wydaje się dziwne, jak chociażby tapeta w łazience, może być oryginalnym i nieszablonowym rozwiązaniem, dodającym uroku wnętrzu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *